Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

0
494

newego_large_t_821_105762129_type12563

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Bayanların yaşamlarının bir takım dönemlerinde makyaj türleri değişebiliyor. Mesela özel bir davete katılırken, bir düğüne giderken, şık bir organizasyona katılırken ve iş ortamına giderken çok çok daha farklı tarzlara sahip olan makyaj çeşitleri yapabiliyorlar. Kesinlikle ofis makyajı da bayanların bir makyaj türüdür. İş yerinde uygulanılan makyaj son derece önemlidir. Amatör anlamda doğru adımlarla yapılacak makyajla şık bir tarza sahip olunabilir. Peki, ofiste nasıl bir makyaj uygulanırsa doğru olur?

Kesinlikle ilk adımızın kusursuz görünmek için doğru adımlar atmanız gerekir. Kapatıcı, fondöten, primer ve pudra gibi malzemeler ofis makyajınızın vazgeçilmezleri olmadır. Şayet cildinizde sevmediğiniz gözenekler mevcutsa cildinize fondöten uygulaması yapmadan önce bir kapatıcı veya primer ile bu gözeneklerinizi güzelce kapatmaya çalışabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzün her yerine eşit şekilde fondöten uygulamasına geçin.

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz mutlaka yağsız olan fondötenler tercihiniz olmalıdır. Ayrıca da kullanacağınız diğer makyaj malzemelerinizin de yağsız olması gerekir. Yağlı cilt tipine sahip olan bayanlar makyajlarında daha çok özen göstermeleri gerekir. Bayanlar ilk olarak su yosunu içeriğine sahip olan yağ dengeleyici bulunan temizleyicilerle cildini güzelce temizledikten sonra matlaştırma özelliğine sahip olan bir ürün kullandıktan sonra cilt makyaja hazır hale gelecektir.

Kuru cilt tipine sahip olan bayanlar, ciltlerini temizlemek için fazla yağlı ürünlere yönelmemeleri gerekir. Yağlı ürünler yerine daha çok içinde pırıltı içeren primer kullanmalı ve bu sayede de ciltlerine parlaklık kazandırabilirler. Cildinize süreceğiniz nemlendiricilerde mutlaka yağsız olmalıdır.

Gözeneli bir cilt tipine sahipseniz fondöten ve likit uygulayabilirsiniz. Fondöteninizi cildinize uygularken parmaklarınızı veya temiz bir süngerden yardım alabilirsiniz. Daha sonra hafif bir pudra uygulaması yapabilirsiniz. Pudrayı alın, yanak ve burun kısmında daha ağırlıklı olarak sürebilirsiniz.

Kahverengi yada siyah maskara kullanarak kirpiklerinizi daha da belirginleştirebilirsiniz.

Dudak makyajınıza geçmeden önce kesinlikle dudaklarınızı önceden nemlendirin. Ardından ince bir fırça ile istediğiniz ruju dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Özellikle sizlere tavsiyem daha çok doğal ve natürel dudaklar için açık renkler tercih edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz