Nokia’nın Yeni Amiral Gemisi Piyasaya Sürülüyor

0
211

Mobil teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişmesiyle birlikte birçok teknoloji markası tarafından üretimler yapılmaya devam ediyor. Sektördeki en önemli markalardan biri olan Nokia, yeni amiral gemisini piyasa sürmeye devam ediyor. Kaynaklardan alınan haberlere göre HMD Global firması, Nokia markasıyla iş birliği yaparak yeni bir akıllı telefonun üretimini yapıyor. Piyasada ses getirmesi beklenen yeni telefonun isminin Nokia 10 Pureview olarak biliniyor.

Akıllı telefonun sahip olacağı özellikler merak edilirken, işlemci ve batarya özellikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor. Nokia ve HMD Global ortaklığıyla piyasaya sürülecek telefonda Snapdragon 875 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Cam ekranında safir özellikli cam kullanılması beklenen akıllı cihaz üzerinde geliştirme çalışmaları devam ediyor. HDM Global firmasının bünyesinde faaliyetlere devam eden Nokia telefonlarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Nokia'nın Yeni Amiral Gemisi Piyasaya Sürülüyor
Nokia’nın Yeni Amiral Gemisi Piyasaya Sürülüyor

HDM Global Amiral Gemisi

Akıllı telefon sektöründe birbirinden özel cihazların üretilmeye devam edilmesiyle birlikte birçok marka tarafından amiral gemisi olarak isimlendirilen güçlü telefonlar tasarlanıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan ve HDM Global tarafından tasarlanan Nokia 10 PureView, yeni nesil işlemcisiyle ilgi çekmeye devam ediyor. Alınan haberlere göre henüz kullanılmaya başlanmayan Snapdragon 875 işlemciyle üretilecek olan telefonun 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Telefonun yaklaşık olarak 7-8 ay sonra piyasaya sürüleceğinin tahmin edilmesiyle birlikte birçok özellik merak ediliyor. Henüz sınırlı bir bilgi akışı olsa da sektörde yapılan araştırmalara göre çeşitli tasarım ve teknik özellikler öne çıkıyor. Daha önce üretilmiş olan Nokia 8 Sirocco isimli akıllı telefondaki gibi paslanmaz çelikle üretilmesi beklenen telefonun uzun ekranla tasarlanması bekleniyor. Her ne kadar çeşitli bilgiler bulunsa da akıllı telefonun nasıl bir tasarımla satışa sunulacağı net olarak bilinmiyor.

Üst Düzey Kamera Özellikleri ile Nokia 10 PureView

Yeni nesil akıllı telefonlarda en çok merak edilen özellikler arasında kamera yapısı ve tasarımı bulunuyor. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Nokia 10 PureView, kamera özellikleriyle de dikkat çekiyor. Özel üretim lenslerin kullanılması bekleniyor. Çoklu kamera üretimiyle piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun genel özelliklerinin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz