Nissan Ariya Üstün Özellikleriyle Piyasaya Sürülüyor

0
464

Son yıllarda hareketlilik yaşanan elektrik otomobil sektöründe yeni araçlar üretilmeye devam ediyor. Elektrikli araç üreterek sektörde söz sahibi olmak isteyen markalardan biri olan Nissan, yeni elektrikli aracın çıkış tarihi açıkladı.

Markanın yeni aracının özellikleri hakkında net bir bilgiye ulaşılamasa da tasarımıyla dikkat çekiyor. Otomobil sektöründe elektrikli araçlarının öneminin ve pazardaki payının artmasıyla birlikte önemli markalarda elektrikli araba üretmeye başlıyor. Japonların otomobil markası Nissan, geçtiğimiz günlerde yayınlanan video ile yeni elektrikli aracın üretildiğini açıklamıştı.

Nissan’ın Elektrikli Aracı Temmuz Ayında Piyasada

Nissan markasının CEO’su olan Makoto Uchida, geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda yaptığı konuşmayla yeni elektrikli araç Nissan Ariya’nın 15 Temmuz tarihinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Araç hakkındaki ayrıntılı bilgileri merak eden otomobil tutkuları araştırmalarına devam ederken, Nissan tarafından yayınlanan tanıtım videosunda aracın tasarımı ile ilgili ayrıntılara ulaşılabiliyor. Patent çizimlerinin de ortaya çıkmasıyla birlikte aracın tasarımının konsepti hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Nissan Ariya Üstün Özellikleriyle Piyasaya Sürülüyor

Nissan Ariya Japonya’da Satışa Sunulacak

Japon otomobil devi Nissan’ın ürettiği elektrikli Ariya’nın farklı özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. e-4ORCE çekişli sisteminin yanında otomatik sürüş sisteminin de bulunduğu elektrikli aracın birçok özelliği otomobil sektörüne damga vurmaya hazırlanıyor. Nissan’ın sunacağı yenilikler merak edilirken aracın ilk olarak Japonya’da satışa çıkartılacağı açıklandı. Japonya satışından sonra farklı ülkelere de dağıtım yapılacak aracın 482 kilometrelik batarya kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz