Netflix’in 137 milyon abonesi, ücretsiz bir düşüşün korkularını buharlaştırıyor

0
363

Netflix Ezici, Temmuz ayından bu yana üç ayda milyon 137,1 üzerinde dünya çapında aboneleri ibikli korkular dünyanın en büyük ücretli çevrimiçi TV hizmeti bir downslide eşiğinde olabileceği. ABD’li aboneler, Netflix’in tahminettikleri neredeyse iki katına çıktı, ancak yurtdışındaki üyeleri de beklenenden daha fazla arttı.

Gelecek çeyrekte abone eklerinin en iyi olacağını tahmin etti.

Haber bir Pat olanlar endişeli güvence Netflix ‘ın abone numaralarının son çeyrekte kötü haber erken sinyal bile, gelip vardı Netflix geleneksel TV kilometre taşları başarır. Netflix, örneğin, Netflix ve HBO’nun 23 galibiyetle bağladığı gibi, HBO’nun son dönemdeki Emmy ödüllerine hakim 17 yıllık bir seriyi kopardı . Ayrıca Millie Bobbie Brown gibi yeni yıldızlar Mints Gizemli Şeyler ve Noah Centineo ben Önce Sevdim ki tüm Boys için , bu Salı günkü sonuçlarında kaydetti.

Ancak bu, Netflix yatırımcılarına ve analistlerine abone büyümesinden daha az, taktiksel olarak izledikleri tek metrik anlamına gelir.

üçüncü çeyrek sonuçlarına Salı günü Netflix’in uluslararası abone tabanı Temmuz ayında öngördüğü 4350000 eklemeler tepesi, 78.64 milyona 5.870.000 üye artmıştır. ABD’de, Netflix 650,000 rehberlik aşan düzeyde 58.46 milyon olmak üzere toplam, 1.090.000 akışı müşteriler ekledi.

Yatırımcılar haberlerde sevindi ve saat ticareti sonrasında yüzde 13 hisseye ulaştı.

Şirket, hissedarlarına Salı günü yazdığı bir mektupta, “Netflix’te orijinal içeriği kullanıma sunmanın üzerinden beş yıl içinde uzun bir yol kat ettik” dedi. “On milyonlarca üyemiz tarafından görülen” hit şovlarının bile, kullanıcıların aktığı toplam saatlerin sadece küçük, tek haneli bir yüzdesini oluşturduğunu vurguladı.

Netflix , kendi başına ne kadar içerik ürettiğini, geleneksel Hollywood kıyafetleri olarak yeni anlamlar alan uzun süredir devam eden bir stratejinin kendi akış hizmetlerini duyurmaya devam ettiğini de vurguladı . Geleneksel TV ve film devleri, yeni dönemden kalma bir grup olan Netflix ile nasıl yarışacaklarını kendi başlarına yayınlayacaklar . Netflix için, bu sadece cüzdanınız için daha fazla rakip anlamına gelmez – aynı zamanda başka yerlerde yapılan popüler programlamayı lisanslayabilen daha az yer anlamına gelir.

Örneğin, Disney, gelecek yıl Disneyflix olarak da anılan kendi hizmetini sunma beklentisiyle bu yılın sonunda Netflix filmlerini çekecek . WarnerMedia gibi hyperpopular gösterileri lisansları AT & T ünitesi Arkadaş Netflix için, bu hafta kendi planını açıkladı bir akış hizmeti başlatacak önümüzdeki yıl.

Salı günü, Netflix, “içeriğimizin daha fazlasını kendimiz üretmek için yalnızca orijinal ve orijinal olmayan içeriği lisanslamak üzere geçiş yaptığımız için içerik geliştirmeye artan sayıda çalışanın dahil olduğunu” belirtti.

İleriye baktığımızda, Netflix ABD’de 1,8 milyon akıcı üye ve mevcut çeyrekte uluslararası 7,6 milyon katmayı bekliyor. Bu, abone sayısının bir milyondan fazla kişi tarafından en iyi çeyrek dönemini geçecekti.

Mevcut çeyrekte Netflix, hisse başına hisse başına 23 sent öngördü. Ortalama olarak, Netflix’i izleyen Wall Street analistleri 51 sent bekleniyordu.

Netflix, genel olarak bir önceki yıla göre 130 milyon dolar veya 29 sentlik bir hisse ile karşılaştırıldığında, Netflix’in 402,8 milyon dolar veya 89 sentlik bir kâr bildirdi. Gelir yüzde 34 artarak 4 milyar dolara ulaştı.

Analistler, 68 kuruştan beklenen ortalama hisse başına kârdan – Netflix’in rehberliği – ve 4 milyar dolarlık gelirle eşleşiyor.

Orijinal hikaye 01:08 PT’de yayınlandı.
1:19 pm PT, 1:29 pm PT, 1:32 pm PT ve 1:41 pm PT’de güncellendi : Sonuçlar ve içerik hakkında daha fazla ayrıntı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz