Nasıl Tarz Sahibi Olunur

0
409

Öncelikle kişinin kendine olan özgüveninin yeterli derecede olması gereklidir. Kişi kendine özgüvenli oldukça hem kendine hem de çevresindekilere karşı farkındalığı artar ve bu da davranışlarına yansır. Ardından, tarz sahibi birinin olmazsa olması olan kişisel bakım gelir. Giyim kuşam ve yerine göre davranma becerisi de bir o kadar önemlidir.

Tarz sahibi olan biri, ister kadın olsun isterse de bir erkek, mutlaka zarif ve kibar olmalıdır. Teşekkür etmek, otururken kalkerken müsade istemek, bir kusurda özür dilemek ve insanları asla rahatsız etmemeyi bilmek gerekiyor.

Bir süreliğine kendinize daha fazla vakit ayırın ve tüm alışkanlıklarınızdan, arkadaş toplantılarından taviz verin. Bu hareketiniz sizi kendiniz için bir şeyler yapmaya yöneltecektir. Elbette ailenizden ve arkadaşlarınızdan tamamen kopmayın. Geçici olarak mesafeyi bir süreliğine artırın.

Özgüven kendinizi iyi ifade ediş şeklidir. Giydiğiniz kıyafet bile üzerinizde güzel durur. Kendine güvenen kişi girdiği her ortamda dikkati üzerine toplar. Her zaman güler yüzlü olmak önemlidir.

Bir kıyafet sırf güzel diye giymek yerine vücut şekline göre giyinilmelidir. Klasik parçalara ağırlık verin, yeni trend ürünlerle karıştırıp giyin, beğenmediğiniz yerinizi her zaman kapatın. Tarz sahibi olmanın yolları kadınlar için yerine göre dekolte kullanmaktır.

Cilt temizliği her insan için önemlidir. Temizliği yapılmamış bir cildi ne kadar bir şeylerle kapatırsanız kapatın hiçbir zaman hijyenik bir görüntü veremezsiniz. Giyinmek kadar ciddiyetle yaklaşılması gereken konulardan biri unutulmamalıdır ki, cilt temizliğidir.

Sıcak ve doğal olun. Güne başlarken, evden çıktığınızda gördüğünüz herkese günaydın demeyi ihmal etmeyin ve hiç kimseye yukarıdan bakmayın. Pozitiflik bir yaşam biçiminiz olmalı.

Bakımlı dişler sizi girdiğiniz her ortamda fark ettirir. Güzel giyiminiz kadar ağız bakımınız, pozitif gülüşünüz çok önemlidir.

Parfümünüz sizi ilk tanıtandır. Ağır olmamasına dikkat edin. Parfümün her zaman temiz bir tene kullanılacağını unutmayın. Sabah kalktığınızda duş almadan güne başlamayın.

Adabımuaşeret kurallarına uyun. Her zaman zarif ve kibar olun. Mesela teşekkür etmeyi, bir ortamdan ayrılırken müsaade istemeyi kalabalık bir davette telefonunuzu sessize almayı unutmamalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz