NASA Tasarımlı Parfüm Bu Dünyanın Dışında

0
499

Uzay kokusunu yeniden yaratmak için NASA ile birlikte çalışan bir kimyager, “Eau de Space” adlı bir koku için bir Kickstarter kampanyası yürütüyor.

Mükemmel koku hakkında ne düşünüyorsun? “Katılaşmış biftek, ahududu ve rom” ile ilgili notlar veriyor mu ? “Acı” ya da “dumanlı ve yanmış” olmaya ne dersiniz ? Görünüşe göre, alan böyle kokuyor ve astronotlar için alan kokusunu yeniden yaratmak için 2008 yılında NASA ile birlikte çalışan Steve Pearce adlı bir kimyager tarafından yaratılan yeni bir koku.

Omega Ingredients adlı bir şirketin kurucusu Pearce, parfüm kokusunda alanın kokusunu şişelemek için bir Kickstarter kitle fonlaması kampanyası yürütüyor . Eau de Space, adıyla, astronotlara lansman öncesi eğitimlerinde yardımcı olmak için yaratılmış bir kokuya dayanıyor. Fikir astronotların ne bekleyeceğini bilecekleri ve kokudan şaşıracaklarıydı.

Bazı astronotlara göre uzay kokusu “katılaşmış biftek, ahududu ve rom” ipuçlarına sahiptir 2002 yılında yapılan bir başka röportajda , bir astronot ve eski bir uluslararası uzay istasyonu sakini, “ateş ettikten hemen sonra silahtan bir koku gibi… dumanlı ve yanık olmanın yanı sıra neredeyse acı bir koku olarak nitelendirdi. ” Dürüst olmak gerekirse, koklamak istediğiniz şeyler değil.

Pearce ve ekibi, “STEM’e olan ilginin artmasına neden olurken merak uyandırıcı” bir koku yaratmak için ödüllü parfümlerle ortaklık kurdu ve üretime başlamak için minimum sipariş miktarı istedi ve parfümleri müşterilere – aralarında göndermeye başladı okullar da.

Eau de Space devreye girerse, ürün müdürü Matt Richmond, şirketin bir sonraki adımının, uzaydan ilham alan bir başka koku olan “Ayın Kokusu” nu yeniden yaratmak olduğunu söylüyor .


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz