Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri – 2021 Güncel Öneriler

13
2188

Son yıllarda kullanıcı sayısını giderek arttıran online dizi ve film sitesi olan Netflix, içerdiği dizi ve film yoğunluğu ile birlikte çeşitliliği en fazla olan online dizi ve film sitesidir. Bu çeşitliliğin fazla olması nedeni ile hangi dizi veya film izlenmesi gerektiğine ait verilen karar da bir o kadar zorlaşmaktadır. Bu yazımızda önerebileceğimiz ve 2020 yılında izlemeniz gereken dizileri derledik.

1. La Casa De Papel

İlk iki sezonunu 2018 yılında yayınlayan ve 2020 yılına gelindiğinde toplamda dört sezonluk bir serisi olan La Casa De Papel, bir darphaneyi ve içindekileri esir alıp halkın desteği ile darphanedeki birikimi çalmak yerine kendi paralarını basmaya çalışan bir soygun çetesini anlatmaktadır. Robin Hood komünizmini gerçekleştiren bu soygun çetesi, dizinin ilerleyen sezonlarında edindiği birikimleri halk ile de paylaşarak devlete karşı halkın desteğini alarak soygunlarını gerçekleştirir.

2. Elite

2020 yılının en fazla rağbet gören dizilerinden biri olan Elite, işçi sınıfında bulunan üç gencin ülkelerindeki en seçkin okulda okumaya hak kazanmasını konu alan bir dizidir. Ülkede yaşanan şiddetli bir deprem bu okulun yıkılmasına neden olur. Kaybedecek hiçbir şeyi bulunmayan bu gençler, okullarındaki zengin öğrencilerle çatışmaya ve kavgalara başlar.

3. Messiah

Birçok tartışmaya neden olan Messiah dizisi, tüm dünyayı kurtarmak için beklenen Mesih algısı ile başlar. 1 Ocak tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi, İsa’nın geri dönüşü ve dünyayı kurtarma inancını anlatır. Dizinin konusu, ilahi bir ruh olduğuna inanılan Mesih’in Eva Geller isimli bir CIA ajanı tarafından takip edilmesi ve araştırılması ile başlar. Tüm izleyicilerini ikiye bölen Messiah dizisi, 2020 yılının en çok izlenen dizileri arasındadır.


13 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz