Microsoft’tan Warner Bros Atağı

0
386

Son zamanlarda, video oyunu endüstrisine büyük önem veren Microsoft, yeni bir adım atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. İddialara göre, şirket milyonlarca Dolar karşılığında Warner Bros’u kovalamaya başladı ve Interactive Entertainment’ı satın almak için çok çalışmaya devam etti. Windows işletim sisteminin ve diğer yazılımların piyasaya sürülmesine ek olarak, ABD merkezli bir teknoloji devi olan Microsoft, video oyunlarına büyük önem veren bir şirkettir.

Microsoft zaten Xbox adlı oyun konsollarının geliştiricisidir ve oyun stüdyosu aracılığıyla Xbox için oyunlar geliştirmeye devam etmektedir. Şirket, Xbox Game Studios ekibini, özellikle son birkaç yıldır satın alan tanınmış geliştirici şirketleri bile desteklemektedir.

Yeni iddialara göre, Microsoft hala popüler oyun geliştiricileri edinmeye çalışıyor. Ayrıca, bu iddialar doğruysa ve Microsoft ilgili oyun geliştiricilerini satın almayı başardıysa, bu Xbox Game Studios için bir dönüm noktası olacaktır.

Microsoft Warner Bros Interactive Entertainment’in Peşinde

Microsoft, video oyunu endüstrisindeki güçlü oyunculardan biridir. Son birkaç yıldır, şirket Playground Games Ninja Theory, Double Fine ve inXile’ı gibi oyunları Xbox Game Studios’a dahil etmiş olmaktadır. İddia doğruysa, Microsoft şimdi Warner Bros ile etkileşim içindedir. İddialara göre bile temaslar kuruldu ve müzakereler başlamış.

Microsoft’un Warner Bros.’un oyun bölümünün değeri 4 milyar dolar. Ayrıca raporlara göre, Warner Bros’un çatı şirketi AT&T’nin satın alınmasıyla birlikte Warner Media ve Directv’in borcu 154 milyar ABD doları arttı, şirket bu borcu geri ödemek için değerli kaynaklar satmayı düşünüyor. Açıkçası, AT&T henüz Warner Bros’un satılıp satılmayacağını henüz belirlemedi. Microsoft bu sorunları çözmek için hala şirketle iletişim kuruyor.

Warner Bros Interactive Entertainment’e Talip Çok

Warner Bros Interactive Entertainment için tek talip Microsoft değildir. Activision, EA ve Take-Two Interactive’in gibi video oyun endüstrisindeki önemli markaların da Warner Bros oyun departmanına ilgi duydukları söyleniyor. Bu dört şirketin en umut verici tarafı Microsoft gibi görünse de, AT&T’nin satış konusundaki belirsizliği Microsoft’un işi için sorun yaratıyor gibi görünüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz