Microsoft Bünyesinde Hizmet Sunan Mixer Resmen Kapatıldı

0
462

Microsoft geçtiğimiz sene içerisinde büyük yatırımlar dahilinde oluşturduğu Mixer’in resmen kapatıldığını duyurdu. Ninja gibi yayın dünyasınca bilinen isimleri büyük ücretler karşılığına bünyesine katan Mixer, Microsoft tarafından yakın zamanda alınan kapatma kararıyla sarsılmıştı. Karar garip olarak karşılanmıştı. Ancak şimdi resmileşmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde kapatılacağı duyurulan Mixer’in yayın hayatı bugün itibariyle son bulmuş oldu. Shroud, Ninja gibi önemli yayıncı profiline sahip olmuş, Twitch üzerinde yayın yapan birçok ünlü yayıncı Mixer’e geçiş yapmıştı. Geçişler için Microsoft’un astronomik ücretler ödediği dilden dile dolaşmaktaydı. Microsoft neden böyle bir karar verdi bilinmez ama bu kararda ısrarcı olduğunu bugün itibariyle platformu kapatarak ispatlamış oldu.

Mixer Adresine Ne Oldu?

Mixer yayın platformu olarak yakın zamana kadar hizmet vermekteydi. Ancak bugün Mixer platformunu açmaya çalışan kullanıcılar karşılarında bir sürpriz ile karşılaştılar. Kullanıcılarını “Harika topluluğumuza ve ortaklarımıza teşekkür ederiz.” mesajıyla karşılayan site Facebook Gaming sayfasına yönlendirme içeriyor. Bu gelişme kapsamında Mixer’in yayın hayatının son bulduğunu anlamak mümkündür.

Microsoft Bünyesinde Hizmet Sunan Mixer Resmen Kapatıldı
Microsoft Bünyesinde Hizmet Sunan Mixer Resmen Kapatıldı

Yayıncılar Ne Yapıyor?

Microsoft, Mixer’in adresini her ne kadar Facebook Gaming’e yönlendirse de yayıncıların tercihleri bu yönde olmuyor. Yayıncılar Youtube gibi platformlara yönelerek oralara geçiş sağlıyorlar. Yayıncıların Mixer’in kapanması ile bir şok yaşadıkları ve yeni yayın platformlarını henüz duyurmadıkları biliniyor. Yayıncılar şu an için Youtube üzerinden yayınlarını sürdürüyorlar.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz