Michael Moore’un Belgeseli YouTube’dan Kaldırıldı

0
437

Michael Moore’un yayınlandığından beri tartışmalara neden olan belgeseli ‘Planet of the Humans’, YouTube’dan kaldırıldı. Filmin kaldırılması üzerine Jeff Gibbs oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Planet Of The Humans” Youtube’dan Kaldırıldı

Michael Moore ve Jeff Gibbs’in, yeşil enerji kaynaklarımız sürdürülemez olduklarını konusunu ele alan belgesel filmi Planet of the Humans, ücretsiz olarak izlenmenin mümkün olduğu YouTube’tan kaldırıldı.

Belgesel filminin içinde yer alan 4 saniyelik görüntü nedeniyle telif hakkı iddia edildi. Bu sebepten dolayı da Planet of the Humans, YouTube’dan kaldırıldı. Belgesel, YouTube’dan kaldırılmadan önce 8 milyondan fazla kez izlenerek oldukça beğeni kazanmıştı.

Jeff Gibbs’den Açıklama Geldi

Yapımcılığını Moore’un üstlenmiş olduğu, Jeff Gibbs tarafından yazılıp yönetilen ve yapımcılığı yapılan Planet of the Humans, rüzgar ve güneş enerjisi benzeri yeşil enerji kaynaklarımızın nihayetinde sürdürülemez olduğunu tartışmalı bir iddia olarak ortaya sunmuştu. Film, YouTube’dan kaldırıldıktan sonra Gibbs, Deadline’a açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Gibbs, “Filmimizin bu şekilde saygısızca kaldırma ve halkın onu görmesini engellemeye yönelik girişimleri, Planet of the Humans’ın siyasi eleştirmen tarafından maruz kaldığı küstahça bir sansür girişimidir” sözlerini kullandı. Sözlerine, “Filmimizde telif hakkı ihlali kesinlikle yer almıyor. İfade özgürlüğümüzün kısıtlandığını açıkça dile getirmeliyim. En kısa sürede bu sorunu çözmek için Youtube ile çalışmalarınızı sürdürüyoruz. Filmimiz en kısa sürede tekrar izleyicilerine kavuşacak.” şeklinde devam etti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz