Messenger ve Instagram Birleşiyor

0
200

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yeni açıklamalarda bulundu. Instagram uygulaması mesaj kutusu ile Messenger birbirine bağlanacak ve bu iki özelliğin arasındaki mesajlar birleşecek. Kullanıcıların bu özelliği çok beğenmesi bekleniyor. Zuckerberg, yapılacak bu birleşimin kullanıcılar için yeni bir dönem başlatacağını düşünüyor. Bu iki uygulamanın birleşmesiyle farklı birçok özellik de gündeme gelecek. Yepyeni ve birbirinden farklı bu özellikler şimdiden kullanıcılarda merak uyandırıyor.

Birleşimin Getireceği Yenilikler!

Uygulamalar birleştikten sonra yeni özelliklerin de geleceği biliniyordu. Bu özelliklerden birkaçı için açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalara göre getirilecek özelliklerden birisi mesajların isteğe göre silinmesi olacak.

Bunun yanında yeni ve çeşitli emojiler kullanıma açık hale gelecek. Bunun gibi özellikler güncellemeyle birlikte kullanıcılara ulaşacak. Bu açıklamaları kısa bir süre önce yapan Mark, uygulamanın yeni halinin insanları mutlu edeceğini düşünüyor. Farklı bir yönü bulunacak bu birleşim her açıdan yeni bir çağa adım atılmasını sağlayacak.

Üstelik getirilen özellikler kullanıcıların isteğine bağlı olarak kullanılacak. Yani istenmeyen bir özellik varsa kullanıcılar bu özellikleri kullanmamayı da tercih edebilecek. Bu da özelliklerin her bir kullanıcı için farklı yardımı olacağı anlamına geliyor.

Messenger ve Instagram Birleşiyor
Messenger ve Instagram Birleşiyor

Güncelleme Ne Zaman?

İki uygulamanın aynı anda kullanılması ve mesajlar arası bağlantı kurulması için bir güncelleme yapılması gerekiyor. Kullanıcılar da bu güncellemenin ne zaman geleceği hakkında sorular soruyor. Açıklamalara göre güncellemenin kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Ancak yapılacak her bir güncelleme için biraz zaman gerekiyor. Zuckerberg, bu sürenin oldukça kısa tutulacağını geçtiğimiz günlerde belirtti. Yapılan son ayarlamaların tamamlanmasının ardından tüm yenilikler kullanıcılarla buluşacak.

Ayarlamaların yapılması için kısa bir süre kaldığı Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından belirtiliyor. Yeni ve köklü değişiklikler kullanıcıyla buluşmayı bekliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz