Meme Büyütme Operasyonu İle Göz Alıcı Dolgun ve Büyük Memeleriniz Olsun İster Misiniz?

0
974

Kadınlar arasında yapılan araştırmalara göre kadınların büyük çoğunluğu dolgun görünen meme yapısının karşı cins tarafından daha seksi göründüğünü düşünüyor. Memelerin dolgun, göz alıcı ve hacimli olmasını isteyen kadınlar meme büyütme İstanbul Quartz Clinique’te yapılan operasyonlar ile muhteşem dolgunluklara kavuşabiliyorlar.

Sadece memeleri orta boy ya da küçük olan kadınlar değil, büyük göğüslere sahip kadınlar da dolgunluğunu arttırmak için meme büyütme operasyonlarını tercih edebiliyorlar. 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas meme büyütme İstanbul Quartz Klinik’te uygulanan prosedür hakkında merak edilenleri yanıtladı;

Meme Büyütme Operasyonu hangi yaşta uygulanabilir?

Meme büyütme operasyonlarını kadındaki büyüme çağı yaşı olan 20 ‘nin bitiminden sonra 60 yaşına kadar olan hastalarımıza uygulamaktayız. Tabii öncelikle meme büyütme operasyonunun nedenlerini öğrenmekte fayda vardır. 

Eğer kişinin memelerinde doğuştan gelen anormallikler bulunuyorsa, meme yokluğu, ya da memenin birisinin diğerinden küçük olması gibi durumlarda, o zaman ebeveyn izni ile yapılmaktadır. Zira memenin varlığı kadınlar için hem psikolojik hem de sosyal olarak son derece önemli bir olgu ve organdır.

Silikon jel implant uygulamaları her yaşta uygulanmamaktadır. Yasal olarak 22 yaşından sonra yapılması gereken implant uygulamalarında verilen kararların kişinin vücut yapısıyla da uyumlu olması sağlanmalıdır. Meme büyütme operasyonları neticede cerrahi girişimlerdir ve sık sık uygulanacak operasyonlar değildir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonları implant uygulaması ile ya da memeye yağ enjeksiyonu işlemiyle yapılmaktadır. Her iki girişimde de uygulama farklılıkları bulunmaktadır;

Meme İmplantları ile meme büyütme operasyonu:

En etkili meme büyütme operasyonları meme implantı (Meme Protezi) uygulaması ile yapılmaktadır. Meme implantları boy, şekil, içerik ve doku olarak 4 ayrı kategorinin birbirleri arasında eşleşmesiyle birbirinden farklı çeşitlerde ve özelliklerde olmasını sağlamaktadır.

Meme implantlarında damla ya da yuvarlak modelli protezler, büyük ya da orta boyutlu, içeriği serum fizyolojik ya da silikon olan, dokusu ise pürüzlü ya da düz olan birbirinden farklı onlarca çeşit bulunmaktadır. 

Meme implantı seçimlerinde kişinin vücut yapısı, göğüs çevresi ve boy uzunluğu bir bütün olarak incelenmelidir. Nasıl kısa boylu bir kişiye uygulanacak büyük bir protez o kişiyi daha kısa hatta bodur gösterirse, uzun boylu bir kişiye uygulanacak küçük meme protezi de gösteriş anlamında kişinin vücuduna yeterli gelmeyebilir. 

Yine damla modelli bir protez memelerin alt kısmına hacim vermekte yuvarlak olan protezler ise dekolte bölümünün görünümünü pozitif anlamda güzel göstermektedir. Damla protezin meme görüntüsüne daha çok benzemesi ile birçok kişi bu tip protezi kendi yapısına uygun görse kadınların vücut yapılarını ve silikon modellerini genellemek uygun olmaz. Her kadının vücut yapısı aynı meme implant modelleri gibi birbirinden farklıdır ve dolayısıyla bir kadına yakışan model başka bir kadının bedensel özellikleri nedeniyle aynı şekilde şık durmayabilir. 

Genel anestezi kullanılarak yapılan meme implantı operasyonu ile efektif olarak büyüme görünen memelerdeki hacim ve büyüklük kalıcı olmaktadır.

Memeye Yağ Enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonu:

Memelerinde hacim ve meme büyütme İstanbul ‘daki kliniklerde yapılmasını isteyen kadınların başka bir tercihi de yağ enjeksiyonu işleminden yana olmaktadır. Bu prosedürde cerrahi hiçbir işlem yapılmaz. Bu bakımdan çoğu kadının yaptırdığı bir dolgu uygulamasıdır. 

Hekim tarafından belirlenen bölgelere yine kişinin kendi vücudundan liposuction uygulaması ile alınan yağlar enjekte edilmektedir. Kişinin kendi vücudundan olan yağlar özel bir işlemden geçirilerek saflaştırılmaktadır. Hiçbir alerji riski bulunmayan bu işlemde aynı memeye implant uygulamasındaki gibi genel anestezi yöntemi uygulanmaktadır.

Meme Büyütme Fiyat Bilgisi

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Meme Büyütme İstanbul Operasyonu hekimden hekime ya da uygulama yapılan hastane ya da klinikten kliniğe farklılık gösterebilmektedir. Meme Büyütme İstanbulProsedürü için Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numarasını arayabilir, Op.Dr.Leyla ARVAS’ tan randevu oluşturabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz