Mela Bedel’in ‘Alayı Yalan’ Şarkısının Başarısı Neyi Kanıtladı?

0
533.233

Söz yazarı ve besteci Mela Bedel, yorumcu kimliğiyle de müzik piyasasına girdi. ‘Alayı Yalan’ isimli şarkısıyla daha şimdiden dikkatleri üzerine çekti. Şarkısıyla ilgili “Tamamen yaşadığım bir kalp kırılması sonucu ortaya çıktı.” diye konuştu.

Bedel, uzun zamandır söz yazarlığı ve bestecilik de yapıyordu. Çeşitli şarkıcıların seslendirdiği birçok söz kendisine aittir. ‘Alayı Yalan’ şarkısının söz ve müziğini de Mela Bedel kendisi üretti. Bunun yanında şarkının düzenlemesini Azel Bert ile Murat Acar yaptı.

Şarkının klipini ise Murad Küçük çekti. Zeytinburnu, Karaköy, Nişantaşı ve Haliç’te klipin çekimi tamamlandı. İstanbul’un bu değişik ve güzel yerlerinde geçen klipin çekimleri oldukça eğlenceliydi. Çekimler tam olarak 2 gün içerisinde tamamlandı.

Mela Bedel Kimdir?

Mela Bedel, aslen İstanbul doğumludur. Küçük yaşlarda olan müziğe ilgisi onu daha sonraki hayatında müzikle uğraşmaya itti. Bu anlamda ilk olarak 8 yaşında piyano ile müzikle resmen tanışmış oldu. 10 yaşına geldiğinde İstanbul’dan ayrılarak küçük bir şehre yerleştiler. Çünkü ailede bir iş değişimi vardı.

Sonrasında ise tam olarak bu dönemde Bedel için üretim başladı. Şarkı sözü ve besteleri bu dönem içerisinde üretti. İstanbul’a Üniversite için tekrardan geldi. Başarılı bir eğitim döneminden sonra mezun oldu. Bedel’in profesyonel anlamda, bu dönemde resmen müzik kariyeri başlamış oldu.

Kendisine göre, doğu ve batı müziğini iyi harmanlamasını anne ve babasına borçludur. Bedel ayrıca yaptığı müziğin insanlarca belli bir kalıba konulmasını istiyor. Herkesin şarkıyı dinlerken kendine göre değişik hislerde olmasını istiyor.

‘Alayı Yalan’ Şarkısının Başarısı Neyi Kanıtladı?

Kuşkusuz ki şarkının bu kadar beğenilmesi, Mela Bedel’in yetenekli olduğunu kanıtladı. Bedel’in yorumculuk dışında söz yazarlığı ve bestecilikte de çok yetenekli olduğu biliniyordu. Şarkı Eylül 2020’de çıkmasına rağmen daha şimdiden büyük beğeni topladı. Şarkıcı ilk şarkısıyla müzik piyasasına iyi bir giriş yaptı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz