Makul Fiyatıyla Redmi 9 Power Mütevazi Nitelikleriyle Tanıtıldı

0
240

Önde gelen telefon üretici firmalardan biri olan Xiaomi firmasının alt kuruluşlarından biri olan Redmi, herkesin rahatlıkla temin edebileceği Redmi 9 Power telefonunun duyurusunu yaptı. Bu akıllı telefonun en önemli ve dikkat çeken özelliği, tamamen bütçe dostu bir niteliğe sahip olmasıdır. Fiyat konusunda oldukça makul bir miktara sahip olan bu telefon, yeni bir cihaz satın almak isteyen insanlar için en alternatif seçeneklerden biri olacak gibi duruyor. Çok yüksek performans gerektiren işler için olmasa da günlük yaşamda gereksinimlerin karşılanması adına bu telefon insanların beklentilerini karşılayacak birtakım harika özelliklere sahip bulunuyor


Hindistan’da Redmi tarafından düzenlenen bir etkinlik bünyesinde yeni model akıllı mobil telefonun duyurusu gerçekleştirildi. Giriş seviyesinde bir akıllı cihaz niteliği taşıyan Redmi 9 Power, bütçeye uygun bir fiyat miktarına sahip olarak insanların dikkatini çekiyor.
Ana ekranında bir çentik bulunan Redmi 9 Power telefonun ekran boyu kısmı ise 6,53 inç kapasitesindedir. FHD+ ölçeğinde bir çözünürlük veren bu cihaz, kullanıcılara 400 nit seviyesinde parlaklık temin ediyor. Tam 8 MP gücünde bir ön kamera sistemi olan Redmi 9 Power, Corning Gorilla Glass bir ekran korumasına bünyesinde yer veriyor.

Makul Fiyatıyla Redmi 9 Power Mütevazi Nitelikleriyle Tanıtıldı
Makul Fiyatıyla Redmi 9 Power Mütevazi Nitelikleriyle Tanıtıldı


Ekran Gövde Oranı En İyi Olan Giriş Seviye Telefon


Sekiz çekirdekli olan Snapdragon 662 işlemcisinden destek alan Redmi 9 Power telefon, 4GB Ram ile 128 GB’lık bir depolama alanından da faydalanıyor. 18 Watt değerinde bir donanımla hızlı şarj desteğini veren 6000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip bulunuyor.
Hızlı şarj desteği 22,5 watt değerinde olan şarj cihazı ürünle birlikte telefon kutusu içerisinde yer alıyor. Arka tarafından dörtlü kamerası olan bu telefonun ana kamerası ise 48 MP ölçeğindedir. 2 MP kamerası, ultra özellikte geniş açılı 8 MP kamerası ve 2 MP özelliğindeki derinlik kamerasıyla da bu telefon kendisini bu kapsamda öne çıkarıyor.


Telefonun Genel Teknik ve Donanımsal Özellikleri


Bütçe dostu telefon Redmi 9 Power, 64 GB veya 128 GB olarak satın alınabiliyor. Ekranda 6,53 inç büyüklüğünde FHD+ özellik, işlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 662 ve Ram tarafından ise bu telefon 4 GB’lık bir alana sahip bulunuyor.
MIUI 12 işletim sisteminin yer aldığı Redmi 9 Power, 198 gram ağırlığında 6000 mAh bir bataryayı bünyesinde barındırıyor. Ekonomik bir fiyata sahip olan bu telefona 64 GB’lık olanı için 150 dolar yani 1150 TL seviyelerinde bir ödeme yapmak gerekiyor. Yine 128 GB’lık olanı içinse 165 dolar yani 1300 TL civarlarında bir ödemede bulunmak gerekli oluyor. Vergileri de dahil edince ortalama makul bir fiyat elde edilebiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz