Mail Yığınları İçin Yeni Çözüm: RASP

0
333

Microsoft’un mail yığınları için yeni bir çözüm önerisi getirdi: RASP Microsoft tarafından piyasaya sürülen RASP (Reply All Storm Protection) sayesinde bundan sonra Office 365 kullanıcıları gelen posta kutularındaki gereksiz maillerden kurtulacak. Patronunuzdan gelen onlarca yığıntı veya gün boyu süren bir şirket toplantısı duyuruları, sizin için önemli olan postalar dışında, sonu gelmez bir “tümünü yanıtla” çıkmazına giren bir postalar artık son bulacak. Office 365 kullanıcıları tarafından da şikayet edilen bu mevcut elektronik çıkmaz için teknoloji devi Microsoft’un bir çözüm önerisi var. RASP (Reply All Storm Protection) olarak adlandırılan yeni özellik sayesinde BT çalışanları, bu tür mail kargaşalarına son vermeye başlayacaklar.

Exchange Sistemi

5.000 kişiden daha fazla alıcı grubuna gönderilen bir maile toplamda 1 saatlik süre içerisinde 10’dan fazla kişiden “tümünü yanıtla” cevabı ile geri dönüldüğünü taktirde 365’in e-posta istemcisi “Exchange” sistemi sonraki dört saatlik süre boyunca gönderilecek olan tüm yanıtlara karşı kapalı olacak. Grupta bulunanlara yanıt vermek isteyenler içinse tümünü yanıtla tercihinin kullanılmamasının önerilecek ve “Bu sohbet çok fazla kişi tarafından kullanılmakta” mesajı gönderilecek. Bu sayede hem teknolojik olarak hem de bilişsel olarak önlem alınmış olacak.

Sunucu Ağırlaşmasına Son

Bu çözüm aynı zamanda, herhangi bir şirketin sunucularının ağırlaşmasını engelleyecek ve hatta çökmesine bile sebep olabilecek posta trafiğin son verecek. Dünyaca ünlü teknoloji devi Microsoft’un kendisinin de ilki Mart 2020’de, ikincisi ise Ocak 2019’da olmak üzere iki kez bu durumdan muzdarip olması bu çözümün getirilmesi için hız kazandırmış oldu. Durum bu şekilde olunca teknoloji devi bu sorunlara çözüm bulmak adına kolları sıvamaya koyuldu. Şirket tarafından geliştirilmiş olan bu çözümün bu hafta içinde dünya genelinde kullanıma açılması bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz