Lip Lift (Dudak Kaldırma) ağrılı bir işlem mi?

0
910

Lip lift ameliyatının kalıcılığı ne kadardır? Lip Lift (Dudak Kaldırma) ağrılı bir işlem midir? Lip lift ameliyatı sonrasında iz olur mu? Lip lift fiyatı ne kadardır? Lip lift nedir?

Lip lift; Dudak burun mesafesi kısaltma işlemidir. Dudakların vermilyon kısmı (dudak dediğimiz kırmızı kısım) az gözüktüğündeüst dudak kısa ve dudak-burun mesafesi uzamış gözükür. Özellikle kadınlar bu durumda dudaklarını belirginleştirmek için ruju yukarıdan taşırarak sürerler. Yine dudağa aşırı dolgu yaparak dudakları belirginleştirmeye çalışmak geçici ve problemi çözmeyecek olan durumdur. Burun dudak mesafesini kısaltarak dudağın görünen (kırmızı) kısmını öne taşıyan dudak kaldırma ameliyatı (lip lifting) bu durumda gerekli olan işlemdir. Burun estetiğine benzer şekilde kesi burnun altına saklandığından yapılan kesi itinayla onarıldığında dikkat çekmeyecek bir iyileşme mümkün olmaktadır.

Liplift genel olarak ağrılı bir işlem değildir. Ancak burnunuzun altındaki küçük bir kesi olduğundan, hafif bir ağrı yapabilir. Ameliyattan sonra, bu bölgedeki gerginlikten dolayı bir şişlik hissedeceksiniz. Ancak ameliyattan sonra, bu şikayetleriniz olduğunda şişlikleri ve ödemleri geçirecek ve ağrıyı azaltacak ilaçlar kullanıldığında, bu hafif ağrı da herhangi bir problem yaratmaz ve çok konforlu bir ameliyat süreci geçirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz