LG’nin Katlanabilir Televizyonu Satışa Çıktı

0
2972

LG’nin ilk kez 2018 yılında prototipini gösterdiği TV’si Signature OLED R isimli katlanabilir televizyonu nihayet satışa çıktı. LG’nin katlanabilir televizyonu ana vatanında, duyanları hayrete düşüren bir fiyatla satışa sunuldu.

Güney Kore’nin teknoloji devlerinden biri olan LG, uzun süredir katlanır OLED TV’si ile ilgili tanıtımlar yapıyordu. LG, ilk kez 2018 yılının Ocak ayında çalışan prototipini yayınladığı televizyonunu, 2019 Ocak ayında CES fuarı katılımcılarına göstermişti.

Prototipinin tanıtılmasından tam iki yıl sonra, LG. Signature OLED R isimli televizyonunu Güney Kore’de satışa sundu. Fakat LG’nin katlanabilir televizyonun fiyatı görenleri şoke etti. Çok yüksek bir fiyattan satışa sunulan televizyonun satışlarının nasıl olacağı ise merak konusu oldu.

LG’nin Katlanan Televizyonu Satışta

Altında bulunan alüminyum tabanlığından katlanarak çıkabilen LG Signature OLED R, tam 87 bin dolar olarak satışa sunuldu. Türkiye fiyatıyla 645 bin TL olan katlanabilir televizyon alıcılarını bekliyor.

LG’nin televizyon tanıtımında yaptığı açıklamalara göre, katlanabilir özelliği sayesinde küçük alanlarda çok kullanışlı olacağı ifade edilen televizyonu, fiyatı itibariyle küçük dairelerde yaşayan insanların alması pek mümkün görünmüyor.

Dudak uçuklatan fiyata sahip LG OLED TV’nin fiyatının bu denli yüksek olmasının tek nedeni katlanabiliyor olması değil. Televizyon katlanabilir olmasının yanı sıra 65 inç ve 4K OLED ekranlı, HDR desteğine de sahip olan TV, akıllı bir televizyondan beklenecek tüm üstün özellikleri bünyesinde barındırıyor.

LG Oled TV’nin Özellikleri

Televizyon 163 inç ve 4K microLED özelliklere sahip olmasının yanı sıra diğer televizyonlarda mevcut olmayan ”Line View özelliğine de sahip.

TV’nin çok az bir kısmının tabanlıktan çıkması durumunda kullanılan bu özellikle, dijital saat ve müzik kontrolü imkanını kullanıcılara sağlıyor. Televizyon tabanlığının rengini seçmekte mümkün; tabanlık için ”Signature Black, Moon Gray, Topaz Blue, Toffee Brown” renklerinden biri tercih edilebilir. Televizyon son olarak içinde bir de ses barı içeriyor.

Farklı özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken televizyon, Şu an da sadece Güney Kore’de satışa sunuldu. Televizyonun diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belli değil.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz