LG Velvet Beklentileri Yükseltiyor

0
492

Akıllı telefon sektöründe son yıllarda Uzak Doğu ülke markalarının gerisinde kalmaya başlayan ve makas gittikçe açılan LG markası yeni Velvet serisini piyasaya sürmeden büyük bir beklenti oluşturmuş görünüyor.

7 Mayısta Satışa Çıkıyor

Akıllı telefon sektöründe rekabetin en üst seviyeye çıktığı görülüyor. Artık firmalar hem teknoloji hem de tasarım anlamında son derece etkili modelleri kısa aralıklarla piyasaya sürüyor. Bu anlamda LG markasının 5 yıl öncesine göre oldukça geride kaldığı ifade ediliyor. LG markasının bir dönem oldukça popüler olan ve yüksek satış rakamlarına ulaşan G ThinQ serisinin artık eskidi ve yeterli ilgi görmüyor.

LG markası çok değil daha 5 yıl öncesine kadar Samsung ve Çinli üreticiler ile yaşadığı yoğun rekabet seviyesinden oldukça geride kaldığı görülüyor. LG markası bunu tersine çevirmek ve tekrar eski günlerine ulaşabilmek adına şimdilerde LG Velvet sersi üzerinden yoğun bir çalışma yapıyor.

LG markası bu yeniş eri üzerinden yaklaşık 2 yıldır çalışıyor. 7 Mayısta resmi satışa çıkacak LG Velvet serisi G ThinQ serisini yerini alması planlanıyor. Bu yeniş erinin ne kadar başarılı olacağı ve LG markasının tekrar başarılı ve rekabetçi günlerine ulaşıp ulaşmayacağı ise büyük bir merak uyandırıyor.

Yüksek Fiyatı Tüketicileri Düşündürüyor

LG Velvet serisi Snapdragon 765G işlemci, 5G modem özelliği, 8 GB Ram, kablosuz hızlı şarj, ekrana gömülü parmak izi sensörü gibi oldukça tatminkâr özellikleri bulunuyor. Ayrıca bu yeni modelde 16 MP ön kamera, 48 MP ana arka kamera, 8 MP geniş açı kamerası ve 5 MP derinlik sensörü ile oldukça etkileyici bir kamera deneyimi de sunmayı planlıyor.

LG Velvet serisi satı fiyatı 730 dolar olması tüketicilerin şimdiden düşünmesine neden oldu. Ülkemizde kar marjının da eklenmesi ile birlikte fiyatının 6 bin TL olacağı bu model için fiyat verimlilik anlamında yüzde yüz tatminkâr demek oldukça zor görünüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz