Lenovo ve Zoom’un ThinkSmart Ortaklığı

0
206

Lenovo Çin merkezli bir teknoloji şirketi ve geçtiğimiz aylarda özelikle geniş ofis ya da konferans salonlarında kullanılmak üzere ThinkSmart Hub isimli bir cihaz geliştirdiğini duyurdu. Bu cihazla birlikte ses sistemi yenilenen salonlarda öncekinden dört kat daha fazla performans alınabiliyor.

Özellikle ofiste çalışmaya tekrar başlayan çalışanlar için geliştirilen bu cihaz sayesinde 4 mikrofon yardımıyla kapalı mekan çalışmaları çok daha rahat bir hale gelebilir. Ofis çalışanları arasındaki iletişimi geliştiren cihaz için Lenovo şirketi ayrıca Zoom Rooms ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre Zoom Rooms ve ThinkSmart Hub artık birlikte satılacak ve ofis ve konferans salonundaki çalışmalarda çok daha gelişmiş bir ses sistemi kurulabilecek.

ThinkSmart Ne İçin Kullanılıyor?

Büyük bir ofis ya da konferans salonunda çalışanlar için Lenovo’nun geliştirdiği ThinkSmart Hub ofis için çalışanların birbiri ile rahat bir şekilde görüşmesini sağlıyor. Hem ses hem de görüntü videoları yoluyla iletişim kuran çalışanlar aynı zamanda birbirlerine gerçek zamanlı şekilde gönderi iletebiliyorlar. Bu şekilde sadece konuşarak toplantılara girmek ve onları yönlendirmek de mümkün oluyor, çünkü Think Smart Hub Alexa for Business desteğine de sahip bir cihaz. Güvenlik açısından da geliştirilen bu cihaz, ThinkShield güvenlik çözümlerini de içerdiği için güvenli bir şekilde de kullanılabiliyor.

Lenovo ve Zoom'un ThinkSmart Ortaklığı
Lenovo ve Zoom’un ThinkSmart Ortaklığı

ThinkSmart Hub’un Yönetimi Nasıl Sağlanıyor?

ThinkSmart Hub cihazını yönetip yönlendirmek de oldukça basit bir süreçtir. Lenovo güvenlik için ThinkSmart Manager yazılımı geliştirdi ve bu yazılım sayesinde cihazın güvenliği tam olarak sağlanabiliyor.

Cihazın Zoom for Home yönetimine de sahip olması sayesinde evden çalışmak için kullanılabilmesi de avantajlarından bir diğeridir. HD dokunmatik ekrana sahip olan cihaz, 8 inçlik ekranı ile oldukça geniş bir görüntü veriyor. Diğer özellikleri ise çift mikrofonlu bir kuruluma sahip olması ve Bluetooth ve Wi Fi bağlantı özellikleri.

Çalışırken hemen önünüzde duracak olan cihaz sayesinde gerçek zamanlı gönderi ve görüşmeler yapılabileceği gibi diğer çalışanlarla aranızda oluşacak bütün iletişim sorunlarının da önüne geçilebilir.

Lenovo ve Zoom’un ortaklık yaparak cihazın altyapısının daha sağlam ve güvenilir hale getirilmesi ile de ThinkSmart Hub ofis ve konferans çalışmalarında artık aranılan bir cihaz haline gelebilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz