Lenovo Legion Yandan Pop-up Kameraya Sahip Olacak

0
374

Lenovo’nun uzun süredir dillerden düşmeyen özellikle oyun için ideal olması beklenen telefonu Legion ile ilgili görüntüler elde edildi. XDA Developers tarafından ortaya atılan iddialar, telefonun ön kamerasının hareketli olduğunu aynı zamanda yan tarafa monte edilebildiğini söylüyor.

Legion Özellikleri Belli Oldu

Lenovo yetkilileri tarafından Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da ürettmekte oldukları yeni akıllı telefonu Legion için özel bir sayfa açtılar. Açılan sayfanın kamuoyu ile paylaşılmasının ardından hem telefonun varlığı resmen kanıtlanmış oldu hem de telefonun özellikleriyle ilgili bilgiler sunulmaya başlandı.

Şimdiye dek Lenovo, ürettiği yeni cihazın Snapdragon 865’ten güç alma özelliğinin bulunduğunu ve bu cihazın 90 watt hızlı şarj desteğine sahip olduğunu yayınladı. Ve son dönemde en çok yankı yaratan açıklaması ise Legion’ın ekranın benzersiz tasarımı oldu. XDA Developers aracılığı ile paylaşılan cihazın tasarım görüntülerinin ve özelliklerinin de olduğu videosunun da internete sızdırılmış olduğu iddiası çıktı. Bu görüntüler sayesinde cihazın pop-up kameraya sahip olduğunu kanıtlanmış oluyor.

Legion Oyun Telefonu Olarak Tasarlandı

Levono Legion, özellikle oyun oynama konusunda üstün performans sergileyecek. Oyun severler için özel tasarlanmış olan akıllı telefon, yatay şekilde kullanılması ile göze çarpıyor. Bu özelliğinin destekleyicisi olarak cihazın 20 MP çözünürlüğe sahip olan ön kamerası üstte olmak yerine yan çerçeveye gömülü olarak bulunması gösteriliyor. Arka kamera sayısı iki olan telefonda LED flaş bulunuyor.

Orta çıkan iddialar doğrultusunda cihazın 144 Hz’lik FHD+ ekrana sahip olduğu belirtiliyor. Cihaz Android 10 tabanlı işletim sistemine sahip olacak. Lenovo ZUI arayüz ile çalıştığı varsayılan telefonun 64 MP ile 6 MP çözünürlüğe sahip iki arka kamerasının da fotoğraf çekmeyi severler için tasarlandığı düşülüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz