Kuru Ciltler İçin Yüz Maskesi

0
463

evde-yuz-bakimi-dedc7

Cildiniz çok mu kuru ? O halde çevrenizde pürüzsüz cilde sahip olanları gördükçe moraliniz bozulabilir, yağlı cildinden şikayet edenlere içinizden kuru cildin zorluklarını sayıyor olabilirsiniz. Gerçekten de bakımı en zor cilt tiplerinden birisine sahipsiniz. Aynı zamanda kırışmaya ve yaşlanmaya karşı gerekli önlemleri almadığınız takdirde olduğunuz yaştan daha fazla bile gösterebilirsiniz. Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde hassasiyetler, pullanmalar, döküntüler kuru cilde sahip olanların korkulu rüyasıdır. Nemlendiricilerin tek başına mucize yaratmasını elbette bekleyemeyiz. Ama doğanın sunduğu mucizevi etkileri olan bitkilerden yağlar, maskeler ve kürler hem cildinizi nemlendirecek hem de ışıltınız herkesin dikkatini çekecek, sırrınızı öğrenmek isteyecekler. Bu yazımızda ise sizin için çeşitli maskeleri paylaşacağız.

Kuru ciltler için en çok tavsiye edilen maskeler genellikle bal ve elma içeriklidir.

Faydaları saymakla bitmeyecek olan bu maskeleri içinde acaba hangi kimyasal var endişesi yaşamadan evinizde bulunan malzemelerle gönül rahatlığıyla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Maskelerimize geçmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak isteriz, hassasiyetlere karşı önlem olması için karışımları cildinizin küçük bir bölümünde deneyip, öyle kullanın.

  1. İlk maskemizde 2 kaşık bal ve 2 kaşık sütü karıştırarak göz çevreleri hariç tüm yüzümüze uyguluyoruz. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra cildimizi arındırıyoruz. Maskeyi yüzünüzde daha fazla bekletmeyin. Ve nemlendirici uygulamayı unutmayın.
  2. İkinci maskemizde de 1 yumurta ve 1 kaşık balı karıştırarak yine göz çevremiz haricinde tüm yüzümüze uyguluyoruz. 15 dakikanın sonunda ılık ve yumuşak suyla cildimizi arındırıp, nemlendiriciyle bakımımızı tamamlıyoruz.
  3. Son maskemizde ise 1 elmayı soyup, rende haline getiriyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı krema ekliyoruz. Hazırladığımız karışımı yüzümüze uygulayıp, 10 dakika bekletiyoruz. Sonra ılık suyla yüzümüzü arındırıyoruz. Bu maskeyi boyun ve dekolte bölgesinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz