Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

0
130

Kulaklık çeşitleri, farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına göre tasarlanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile kulaklıkların sunduğu özellikler her geçen gün geliştirilmektedir. Telefon, tablet ya da masaüstü cihazlara bağlanabilen kulaklık modelleri dışarıdan ses gelmesini ve dışarıya ses gitmesini engeller. Özellikle yolculuk sırasında keyifle müzik dinlemenizi, ev ve iş yerinde verimli bir görüşme yapmanızı sağlarlar.

Kulaklıklar kulak üstü, kulak içi, kablolu ve kablosuz olarak çeşitlenmektedir. Pioneer, Bluedio gibi kulaklık alanında şık tasarımlı ve kullanışlı kulaklık modellerini Digicomshop.com üzerinde bulabilirsiniz. Digicomshop.com güvencesiyle alabileceğiniz kulaklıklar hakkında bilmeniz gerekenleri detaylı olarak inceleyelim.

Çeşitlerine Göre Kulaklıklar Nerelerde Kullanılır?

Telefon, tablet ya da masaüstü cihazlara bağlanarak daha iyi bir ses deneyimi sunan kulaklıklar oldukça kullanışlıdır. Kullanım alanı ve işlevine göre farklı kulaklık çeşitleri bulunmaktadır. Yeni bir kulaklık almayı düşünüyorsanız farklı kulaklık türlerini ya da en azından ihtiyaç duyacağınız kulaklıkları bilmeniz gerekir.

Kulak üstü kulaklıklar adından da anlaşılacağı gibi tüm kulağınızı kaplar ve sesi izole eder. Rahatlık ve konfor için kulak kısımlarında köpük ya da kılıf kullanılmaktadır. Müzik dinlerken ses tonları daha iyi duyulabilir. Yolculuk yaparken dış sesleri duymadan sadece müziğe odaklanmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Kulak içi kulaklıklara göre boyutu daha fazladır ve dış sesleri duyamadığınız için yürüyüş yaparken çevrenize dikkat etmelisiniz.

Kulak içi kulaklıklar, kulaklarınızın içine sığacak ve kulak kanalının hemen dışına oturacak şekilde yapılmıştır. Kulak içi kulaklık çeşitleri, kulak kanalınızın dışında yer alırken kulak ağrısı yapmaz. Kulağı tamamen kaplamadığı için dışarıdan sesleri de duyabilirsiniz. Kulak içi kulaklıklar sabit plastik yapıda ya da değiştirilebilir başlıklı olarak iki çeşitte üretilmektedir. Bu kulaklıklar neredeyse her zaman farklı boyutlarda üç çift silikon uçla gelir. Kulağınıza uygun bir silikon takarak daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kulaklık çeşitleri kablolu ve kablosuz olarak da çeşitlenmektedir. Kulak üstü ve kulak içi kulaklıkların bağlantılarına göre seçim yapabilirsiniz. Kablosuz kulaklık modelleri, kabloya gerek kalmadan bluetooth ile bağlantı sağlar. Kablolu modeller kablosuzlara göre biraz daha uygun fiyatlara bulunabilirken ihtiyacınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz. 

Kulaklık Kulak Sağlığına Zararlı Mı?

Kulaklık, kulak kısmına çok yakın olduğu için uzun süre kullanımlarda dikkat etmeniz gerekir. Kulaklık kulak sağlığına zararlı mı? Gün içerisinde kullanım sıklığı ne olmalıdır?

Uzun süre kulaklık kullanımı, terleme yaparken ve kulak zarına zarar verebilir. Kulak hijyeni ve kulak sağlığı için kullanım süresine dikkat etmelisiniz. Özellikle kulak üstü kulaklıklar kulağı sıcak tuttuğu için kulak çevreniz terleyebilir.

İşitme kaybı, baş ağrısı ve çeşitli sorunlarla karşılaşmamak için gün içerisinde 85 desibelde 4 saat ve 95 desibelde 1 saat boyunca kulaklık kullanabilirsiniz. Yüksek seste uzun süre müzik dinlemek kalıcı ya da geçici sorunlara neden olabilmektedir.

Kulak sağlığınıza uygun ve sağlığınızı koruyan kulaklık çeşitlerini Digicomshop.com üzerinde bulabilirsiniz. Digicomshop.com Pioneer, Roadstar ve Bluedio markalarının resmi distribütörlüğünü yapmaktadır. Garanti ve güvenilirlik konusunda sorun yaşamadan bütçenize uygun kulaklık çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hangi Kulaklık Türleri Sizin için Uygun?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz