Korona yüzünden kara kara düşünen turizmcilere Bakan’dan Rus turist müjdesi

0
367

Koronavirüs salgını sebebiyle zor günler geçiren turizmcilere müjde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşıyla yapmış olduğu görüşmelerle alakalı olarak Rus turistlerin Türkiye’ye gelmek istediğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya ilçesinde yayın yapan Alanya Dim TV’de katılmış olduğu programda Almanya, Rusya, Fransa ve İngiltere ile yapmış olduğu görüşmelerin ardından turizmcileri sevindirecek açıklamalar yaptı.

Çavuşoğlu’nun açıklamaları şu biçimde:

“RUS TURİSTLER ÜLKEMİZE GELMEK İSTİYOR”

“Almanya ile ilişkilerimiz eskiye göre çok iyi. Sağlıklı şekilde götürüyoruz, bu manada vermiş olduğumuz mesajlar, Almanya’da yer buldu. Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4’lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki defa görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz.

“BU SENEYİ EN AZ HASARLA GEÇİRECEĞİZ”

Turizm yalnızca Antalya ve Alanya için değil Türkiye için önemli. Bizim de önceliklerimizden bir tanesi. Kendim Dışişleri Bakanıyım ama Kültür ve Turizm Bakanımızın 4 tane yardımcısı var ben de onlara yardımcı olmaya çalışmaktayım. Bu seneyi az hasarla geçeceğiz. Ondan sonra hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

“ÜLKEMİZİ BİLEN HERKES GELMEK İSTİYOR”

Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa’daki, Türkiye’ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer seçenek ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu sebeple gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da beraber çalışmamız lazım. O insanların Türkiye’ye gelip tatil yapmasını beraber sağlamamız lazım.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz