Telif hakkını önlemek için video yüklemenin en iyi yolu nedir?

News Forumlar Google Adsense Telif hakkını önlemek için video yüklemenin en iyi yolu nedir?

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 9 ay önce Yunus Emre tarafından güncellenmiştir.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12098
  Hilal Azak
  Anahtar yönetici

  Her zaman youtube’da müzik videoları ve şarkıları olan kişilerin videolarını görüyorum ve iyi görüntülenip adsenseden kazanç sağlıyorlar. Eski bir şarkı için bir proje üretmeye karar verdim, videoyu yüklemeye çalıştım ve tüm videonun sesini kapattım ve telif hakkı yasaları falan olduğunu söyledi. Ayrıca benim videom kesik kesikti, bunun nedenini bilen var mı? Teşekkürler.
  Bu yüzden sorum, insanların telif hakkı sorunuyla karşılaşmadan nasıl video koydukları ve telif hakkından kaçınmak için ne yaptıkları. Youtube bu videoları silmiyor ve hala insanlar adsense ile iyi bir miktar kazanıyor, Video yüklemenin en iyi yolu nedir?

  #12099
  Hilal Azak
  Anahtar yönetici

  Youtube, diğerlerinin telif hakkı olan ses parçalarını otomatik olarak algılar.

  #12102
  Yunus Emre
  Moderatör

  Orijinal sanatçıdan izin almadan, youtube kullanım Şartlarını ihlal ediyorsunuz ve yazar, orada materyal içeren videonuzdan elde edilen tüm geliri almaya itiraz etmedikçe, üçüncü taraf materyalleri kullanmak için riskle karşı karşıyasınız.

  Eğer sizin müziğinizse, orijinal müzik ise 3. taraf olarak algılanma şansı zayıftır. Ancak, başka bir sanatçının şarkılarını söylemek dikkat çekebilir. Bu müziğin hak talebinde bulunulması durumunda çözülmesi için gereken adımları uygulamanız yeterlidir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

HİKAYELER