Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz Hatası

News Forumlar Google Adsense Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz Hatası

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10204
  Lions
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar.

  Şuan aldığım hata başlıkta gördüğünüz gibi “Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz.” hatası. Çok fazla araştırdım. Bazı forumlarda ban yemiş olabileceğime dair ihtimaller gördüm. 3-4 sitede adsense ban kontrolü yaptırdım banlı olmadığını gördüm. Aklım karıştı. En iyisinin buraya bir konu açmak olduğunu farkettim.

  Hesabımda ban yok fakat daha önce adsanseye başvurup onaylanma sürecinde iken hesabı kapattım tekrar adsenseye başvurduğum için bu hatayı aldığımı düşünüyorum.

  Aynı gmail hesabını ve farklı gmail hesabıyla tekrar denedim fakat sonuç aynı.

  Yardımlarınızı bekliyorum.

  #10205
  Yunus Emre
  Moderatör

  Merhaba,

  Aldığınız sorunun nedeni tahminimce sitenizde kullandığınız diğer reklam kodları. Örneğin admatic’in bazı reklam modelleri Adsense ağından reklam yayınlıyor(du) hala devam ediyor mu bilmiyorum. Dolaylı ya da direkt yoldan adsense reklamı gösterilen siteler, bu reklamlar sitede yer aldığı esnada adsense başvurusu gönderdiklerinde ilgili hatayı alıyorlar.

  Bu durum ile ilgili malesef manuel bir düzeltme olanağı bulumuyor. Yine de bu tek çare değil, bu sorunu yaşayanlarda gözlemlediğimiz ilgili sorunun 1 ay sonra ortadan kalktığı. Başvuru yapmayı son denediğiniz tarihten 1 ay süre ile bekledikten sonra, sitenizde adsense ağından reklam yayınlayan herhangi bir kod olmadığından emin olduktan sonra, başvuru göndermeyi deneyebilirsiniz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

HİKAYELER