Adsense Ödemeleri İçin Maliyeden Arananlar/Çağırılanlar

News Forumlar Google Adsense Adsense Ödemeleri İçin Maliyeden Arananlar/Çağırılanlar

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9994
  Hilal Azak
  Anahtar yönetici

  Son dönemlerin en çok artan incelemesi adsense ödemeleri için davetiye alanlarıns ayısı günden güne artıyor. Tek konuda yapılacaklar tecrübeler ve detaylar paylaşılır ise daha sağlıklı olacaktır. Zira her konu ayrı bir bilgi kirliliğine neden oluyor.

  Kimler Davetiye ile çağrılıyor
  – Geçmiş yıllarda adsense ödemelerinde ciddi rakamlar alanlar çağrılıyor, yasal olarak bu rakam yıllık 27.000 Üzeri, eğer sizde yıllık 27k üzeri gelir elde etmiş iseniz çağrılma ihtimaliniz mutlaka vardır.

  Ne Yapmanız gerekiyor?
  – Öncelikle çağıran birimle görüşmeye gitmeniz ve talepleri istekleri öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasına devam edeceğiz

  Sizden ne istiyorlar?
  -Aldığınız paranın %18 KDV ve minimum %15 gelir vergisi olarak ödenmesini istiyorlar.

  Bu parayı ödemek zorunda mısınız?
  – Evet, ödemek zorundasınız başka bir oluru yok.

  Kazançlarım yurt dışından ise KDV öder miyim ?
  – Ülke raporlarından durumu belgeleyebilirseniz ilgili birime ülke raporlarını ve Türkiye ile İrlanda arasındaki vergi protokülünü çıktı olarak götürebilirsiniz (bu emsal resmi yazıları akşam ekleyeceğim) bu anlaşmalara istinaden KDV den muaf olduğunuzu ve sadce vergiyi ödemeniz gerektiğini bildirebilirisiniz. Burada yasal süreç farklı işleyebilir karşıdaki memur ikna olmayabilir dersinizi iyi çalışın ve gidin.

  Ne Kadar Ceza Öderim?
  Kazancınız kadar VERGİ ödersiniz, henüz bir cezai işlem yok, siz 10 tl kazanmış iseniz ortalama 4.5 TL’sini devlet sizden alacaktır. KDV ve vergi dahil. Kazancınız 80k üzeri ise bu vergi dilimi gelir vergisi kanunundaki rakamlara göre artış gösterecektir.

  unutmayın, Ceza değil vergi ve KDV ödüyorsunuz

  Bana davetiye gelir mi ?
  Anlaşıldığı üzere herkese geliyor ancak bugüne kadar konu açan arkadaşların rakamları 100k üzerinde, sanıyorum büyükten küçüğe incelemeler devam edecek ve herkes bir şekilde çağrılacaktır.

  Firmam yok ne yapacağım
  firma olmasanız dahi bu vergiyi ödemeniz için gereken yolu yordamı görüştüğünüz memurlar size bildirecektir.

  Pazarlık yapabilir miyim?
  hazyır böyle bir şansınız yok sadece yurt dışı gelirler için KDV konusunda karşınızdaki memuru ikna etmeniz en azından %18’i ödememenizi sağlayacaktır.

  Ben bu vergileri ödemeyeceğim

  Devletin şakası olmaz, bu tip cümleleri gittiğiniz yerde kullanmayın.

  Görüşmeye gitmsezsen ne olur ?
  – Şimdilik birşey olacağını açıkcası sanmıyorum ancak görüşmeye gelmeyenler hakkında yasal süreç başlatılabilir ve olay icraya kadar gidebilir.

  Firmayım bu rakamları gider gösterebilir miyim ?
  Hayır, artık gösteremezsiniz. Geçmişteki bu işlemleriniz kayıt dışı olarak nitelendirilmiştir. Vergi kaçırdığınız tespit edilmiştir şimdi buna yapacak birşey yok. uzlaşma yolunda ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

  konuyu sürekli güncelleyeceğim, lütfen sorularınızı konu altından iletiniz, konu ile ilgili pm atmayınız

  Gelen Sorular

  Toplam gelirin %50 si üzerinden, ayrı ayrı %18 ve %20 vergi alındığı yazıları okudum bazı yerlerde, bunun doğruluk payı nedir?

  toplam gelirin %100 ü üzerinden %18 kdv ödersiniz
  100 lira kazandı iseniz 18 lira kdv ödersiniz
  kazandınız 120 bin lirayı geçerse bu rakamdan ayrı %35 de vergi ödersiniz
  bu vergi 120k kar olması demektir. giderleri düşünce kalan rakamdır yani, şirket değilseniz gider de göstermemişsiniz demektir. tamamı üzerinden hesaplanır.

  yukarıdaki maddeye göre 120k yı geçmişse (yıllık) 100 liranın 35+18 lirası devletin mi yani ?

  evet aynen öyle

  Kazancı yıllık bir miktar altında olanlar muaf denilmiş, bu ne kadar doğru ve neye göre hesaplanıyor? (aylık mı yıllık mı)
  vergi yıllık gerli üzerinden hesaplanır. vergi yıllık ödenir kdv aylık ödenir. siz hiç ödemediyseniz hepsini devlet yıllık toptam istiyor sizden ilgili link : http://www.gib.gov.tr/yardim-ve-kayn…-tarifesi-2018

  Adsense hesap satın almak veya devretmek ne kadar emmiyetli? (satın aldığım adsense hesabı geçen yıl muaf rakamın üstündeyse)
  sizin hesabınız agelen paraya bakılır . ancak güzel bir konu olmuş hesap alıp satmak asla güvenli değil, yurt dışı gelir elde ettim diye adama raporları vereceksiniz orada size girşii olmayan paraların raporları da çıkacak problem mi olabilir yani hesap alış satışı zaten ilk günden bu yana yasak olan google ın müsade etmedigi bir olay.

  Eğer aylık olarak düzenli giriş isteniyorsa, muaf edilen rakamın üstüne çıkmadan başka birinin hesap cüzdanı kullanılabilir mi?

  vergiden kaçış yok bunları hiç düşünerek zaman kaybetmeyin

  Peki ben Adsense hesabını ve bu hesaba bağlı banka ve alacaklı isimlerini belirli oranlarda değiştirerek güncellesem, her 10.000 TL’de bu işlemleri yapsam o zaman nasıl bir şey olabilir?

  x kişiyi ya ve z kişileri yıllık 27k altı para gişriine sahipler ise verig mükellefi değillerdir. ancak burada şuna dikkat bu kişilerin tek geliri adsense olmalıdır ki vergi mükellefi olmasınlar. bu sene ödemeleri benim üzerimden aldınız diyelim benim aylık 2k da farklı yerden gelirim var sizinki ile birleşti 4k oldu 7 ay sonra vergi dilimine giriyorum ben. bir de buradaki baglantılar rahat tespit edilebilir neticede alacagınız isimler anne baba eş kardeş bu baglantı bariz tespit edilir ihale size kalırsa vergi kaçırmaktan suçlanacaksınız şu an bir vergi kaçırma yok gelen ihbarlarda sadece devlet payını istiyor.

  bilgi kirliliğine neden olmamak adına, sadece görüşmeye giden arkadaşlar paylaşımlarını iletebilirler. ana konuya ekleyelim.

  son olarak vergiden ve ölümden kaçış yok arkadaşlar firmanızı açın kendi kabuğunuzu kırmanız için bunları bir neden olarak görün harekete geçin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

HİKAYELER