Kirpikleri Kalın ve Uzun Göstermenin Yolları

0
552

eyelashes-dense-696x500

Hanımlara yapılan en güzel iltifatlardan birisi de ‘’kaş ve göz, gerisi söz’’ olsa gerek. Bu iltifat her ne kadar bir kadının güzelliğinin sadece kaş ve göz üzerine kurulu olduğunu iddia etse de elbette ki durum bu kadarla sınırlı değildir. Bir kadın için saç ve dudaklar kadar önemlidir kaşlarda. Fakat bazı hanımlar bu konuda çok şanslı sayılmazlar. Çünkü ya genetik olarak kaşları seyrek yada dış etkenlerden dolayı döküldüğü için ince kalmışlardır. Kendileri de farkındadırlar ama biz yine de söyleyelim; kalın ve şekilli kaşlar her zaman gözleri daha çok ön plana çıkarmak ve yüzün şeklini vurgulamak için gereklidir. O yüzden de birçok kadın kaşlarını kalınlaştırıp gürleştirmek için çözüm yolları arar durur.

Kaşa sürülen sarımsaklar veya bitkisel yağlar elbette ki uzun vadede etkili olacaktır ama bazen kaşlar öyle bir küser ki ne yaparsanız yapın kalınlaşmasını sağlayamazsınız. İşte tamda böyle durumlarda acil çözüm önerilerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Her zaman değilse bile özel günlerde yada dışarı çıkarken kaşlarınıza şekil verebilmek için birkaç ufak hile kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Kaş kalınlaştırmak için hanımların ilk başvurduğu hile kalem ile yapılan hilelerdir. Herhangi bir kurşun kalem bile işinizi görebilir çünkü önemli olan seyrek kaşların arasını dolgunlaştırmaktır. Daha sonra ise kaş altı aydınlatıcı bir far kullanarak onları iyice vurgulayarak amacınıza ulaşmış olursunuz.

İkinci yöntem ise az kalan rimelinizi kullanarak kaşlarınızı taramaktır ki böyle bir yöntemi kullanmak için rimelin kahverengi olmasına özen gösterseniz iyi olur. Çünkü simsiyah kaşlar bazen hiç doğal durmazlar.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz