Kendinden soğutmalı HP Mindframe oyun kulaklığı tam anlamıyla kulaklarınızı soğutacak

0
403

PC oyun oynarken biraz fazla ısındınız mı? Yakın bir Fortnite kaybına kızmak ve odaya bir fare atmak ya da Discord’la bir spawn- kampındaki gençleri dehşete düşürmek istemem . Yani, kelimenin tam anlamıyla sıcak. Belki bu korkunç durumu tetikleyecek kadar sıcak olsa bile, birçoğu kibar şirkette tereddütlü kulaklardan bahsetmekten korkuyor. 

Bu rahatsızlığımı kendim alamıyorum, ama sanırım özellikle uzun, yoğun oyun seanslarından sonra gerçekleşmeli. Bu, HP Mindframe Headset (ya da sadece Mindframe) tarafından yeni Omen’in ardındaki mantıktır. Çoğunlukla standart bir 7.1 sanal surround ses USB oyun kulaklığı . Ama aynı zamanda benzersiz bir özellik ekler. HP, bunu FrostCap teknolojisi olarak adlandırır, ancak bir tür termoelektrik soğutmadır ve takılı kaldığınız anda kulaklığın kulaklıklarının ısısını düşürmeye başlar. 

Bunun arkasındaki bu kavram yeni değil. Mekanizma bazen Peltier soğutucu olarak adlandırılır ve bir yüzeyin bir tarafından diğerine ısı transferi için bir elektrik akımı kullanır. Yuvarlak metal soda-kutu-boyutu plakasını soğuk tutan USB-powered kutu soğutucularda görmüş olabilirsiniz . Orada çok etkili değil. Bu durumda, aslında çalışır. 

Mindframe’i test etmek için güvenilir sıcaklık tabancamı çırptım. Metal plakanın earcups içindeki başlangıç ​​sıcaklığı 77 derece civarındaydı (Fahrenhayt’taki tüm sıcaklık değerleri). Kulaklığı PC’nin USB portuna bağladığımda, plaka neredeyse hemen soğumaya başladı. 

Kulaklığı taktım ve birkaç oyunda gezindim – Tomb Raider Shadow ve yeni bir kalabalık fonlu bilimkurgu RPG Ben Uykusuzluk: The Ark . Çok üşüyordum gibi hissetmedim, ama kulak boşluklarını kafama karşı bastığımda, kulaklarıma dokunduğumda iç tabakların ne kadar soğuktuğunu hissedebiliyordum. 

Yaklaşık 15 dakika sonra tekrar iç sıcaklığı kontrol ettim. Bu sefer, çoğu yerde 66 derece ve hatta bazı noktalarda 63’e iniyordu – kısa sürede büyük bir düşüş. Parmaklarımı iç plakaya koyduğumda çok soğuk hissettim. Aynı zamanda, kulaklığın dış tarafı, doğrudan soğutma plakasının çevirme tarafında ısınıyordu (hey, bu ısı bir yere gitmeli). Dış yüzeyin en sıcak kısmını 93 derece geçtim. 

Öyleyse, Mindframe gerçekten kulak üstü soğutma için gerçekten önemli şeyler sunuyor. 

Ben serin, sakin ve PC oyunları oynarken kulaklarım veya kafamı tutmaya gerek duymamaya yetmeyecek kadar toplanmıştım ama bunu yapanlar hakkında bir karar vermedim . Oyun oynarken serinlemek gerekirse, kulaklarınız bugün başlayarak 199 $ için soğuk veya 10 derece daha soğuk olabilir. 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz