Katlanabilir Ekranlı Dizüstü Üretildi

0
750

Dizüstü bilgisayarlar, kullanım kolaylığı açısından günümüzde birçok insanın en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Fakat teknoloji bu alanda ufkumuzu daha fazla genişleterek bizlere çok daha şaşırtıcı tasarımlar sunuyor. Bilgisayar markaları arasında oldukça iyi işler çıkaran Lenovo firması ise, yine merak uyandıran bir tasarımla karşımıza çıkmayı başardı.

Lenovo, henüz yeni adım attığımız bu yılda CES 2020 etkinliklerinde, ilk katlanabilir ekranlı dizüstü olan Lenovo ThinkPadX1 modelini insanlara duyurdu. Bu harika ve şık tasarımın sadece 13.3 OLED bir ekrana sahip olması, kullanım açısından oldukça rahat bir imkan sunuyor. Ayrıca yeni tasarımın sahip olduğu esneklik yapısı ise kullanıcılarda yeni bir heyecan uyandıracak gibi görünüyor.

Yeni Harika Dizüstünün Gelişmiş Özellikleri

Bu şık ve güzel tasarımlı dizüstü bilgisayarı, birçok farklı amaçla en elverişli şekillerde kullanmak mümkün olabiliyor. Öyle ki bunu işlerinizle ya da eğitimlerinizle alakalı bir sunum yaparken rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Çünkü bu dizüstünde aynı anda ekranı iki ayrı şekilde kullanarak çalışabiliyorsunuz.

Dilerseniz bir bölümde o anda almanız gereken notları takip edebilirsiniz. Dilerseniz de o anda bir başkasıyla herhangi bir çevrimiçi görüşme yapabilirsiniz. Tasarımdan İntel sistemi olan bu sıra dışı dizüstü, bünyesinde 8 GB RAM ve 1 TB SSD hafıza depolama alanı bulunduruyor.

Ayrıca pil ömrü de oldukça tatmin edici bir nitelikte. Çünkü bu harika bilgisayarın yaklaşık olarak 11 saatlik bir pil dayanma ömrü bulunuyor. Söylenenlere göre bu sıra dışı bilgisayar ilk olarak 2500 dolardan satışa sunulacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz