Kaşları Kalınlaştırmak İsteyenlere İpuçları

0
520

renses-model-gelinlikler
Her bayan gür, sağlıklı kirpik ve kaşlara sahip olmak güzelliğine güzellik katmak ister. Ancak günümüzde stres, yetersiz ve düzensiz beslenme bazense genetik özelliklerden kaynaklı sebeplerle kaş ve kirpiklerde dökülme ve incelmeler yaşanmaktadır. Bu durumlarda destek olarak uygulayabileceğimiz birkaç yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz…

Vazelin: Kaşlarınıza her akşam yatmadan önce ince bir tabaka şeklinde vazelin sürün. Bu uygulamayı gün içinde de bir kez tekrarlayın, düzenli uygulama ile bir süre sonra farkı göreceksiniz.

Hint yağı: Hint yağı kaş ve kirpikler için mucizevi bir üründür. Kıl köklerini güçlendirerek besler ve hem dökülmeleri önler hem de kaşlarınızı gürleştirerek istediğiniz gür ve sağlıklı kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Uygulamayı şu şekilde yapınız: Hint yağını kaşlarınıza sürerek 15-20 dk. masaj yapın ve bir saat sonra yıkayın. Bu uygulamaya istediğiniz sonucu alana kadar devam edebilirsiniz.

Aloe vera jeli: Aloe vera bitkisinin güzelliğimize kattığı güzellik herkes tarafından bilinmektedir. Kremlerde jeller de özellikle kullanılan bir bitkisel mucizedir. Şimdi bunu kaşlar için nasıl kullanacağımıza bakalım. Uygulama şu şekilde; aloe vera yaprağını ortadan ikiye ayırın ve iç tarafını kaşlarınıza masaj yapar gibi dairesel hareketlerle sürün. Bu jel hem kaşlarınızın gürleşmesi hem de daha parlak ve canlı gözükmesi için faydalı olacaktır.

Soğan: Eh soğan olmazsa olmazdır zaten her evde her yemekteJİçeriğindeki kükürt kaşlarınızı kalınlaştıracak ve onaracaktır. Şimdi bunu kaşlar için nasıl uygulayacağımıza bakalım. Uygulama şu şekilde yapabilirsiniz; soğanı ezin veya rendeleyin suyunu pamuk ile kaşlarınıza sürün ve bir iki saat bekletip yıkayın. Bu uygulamaya istediğiniz sonucu alana kadar devam edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz