Kaşları Kalın Göstermek İçin Öneriler

0
461

551ba25961361f008c6eace5

Kaş şekillendirmek ve onlara yüz tipine göre kalınlık yada incelik sağlamak uzmanların görevidir. Fakat bazı hanımlar kaşlarını aldırdıktan sonra evde kendileri düzelteyim derken yapısını mahvedebiliyorlar. Doğal olarak da alınan kaşların yerine eskisi kadar doğal ve kalın bir tel gelmiyor. Bu da kaşın giderek daha da bozulmasını ve darmadağın görünmesini sağlıyor. Bazen de genetik faktörlerden kaynaklanan bir kaş inceliği veya seyrekliği söz konusu olabiliyor. Hal böyle olunca da hanımlar kaşlarını daha gür veya daha kalın göstermenin çarelerini aramaya başlıyor.

Beslenme bozuklukları hem saç hem de kaş dökülmesi için yeterli bir sebep sayılabilir fakat daha da önemlisi yanlış kozmetik malzemeleri kullanmak olabilir. Makyaj cildin nefes alıp tazelenmesini engellediği için mutlaka temizlenerek yatılmalıdır. Aksi takdirde kaş dökülmesi baş göstererek ciddi problemler ortaya çıkarabilir. Kaşların azalıp seyrelmesi göz yapısının bile olduğundan farklı algılanmasını sağlayacaktır.

Hanımların kaşlarını aldırma sebebi de tam olarak budur aslında. Çünkü bazı kadınların kaşları olabildiğince kalın ve hatta sert tellidir. Bu yüzden de yüzlerinde hiç doğal olmayan bir görüntü oluşabilir.İşte bu gür yapıdan, dağınıklıktan ve şekilsizlikten kurtulmak içinse kaşlarını aldırır, onlara biçim verdirirler.

Kaşların doğal yapısındaki bozuklukların giderilerek şekillendirilmesi sırasında yapılacak hatalardan kaçınmak gereklidir. Kaşı çok fazla ince hale getirmek hem doğal görünmeyecek hem de gözleri küçük gösterecektir ki bu yüzden zaten küçük gözlü olan hanımlara kalın kaşlar önerilmektedir. Uzmanların verdiği diğer bir tavsiye ise kaş kıllarının kesinlikle kendi çıkış yönünde alınmasıdır. Tersi söz konusu olursa kıl kökünün hafif bir şekilde kabarması ve çirkin görünmesi kaçınılmazdır.

Kaşlarınız çok ince bir yapıda ve siz onları kalınlaştırmak istiyorsanız asla yapmamanız gereken bazı hatalar vardır.

Mesela kesinlikle simsiyah bir kalem kullanarak hatları belirginleştirmeye çalışmayın şayet böyle yapmak sadece itici ve yapay görünmenizi sağlar. En güzel yöntem kaş rengi ile son derece uyumlu bir kahverengi tonu kullanmak olacaktır.

Kaş kitleri son zamanların en popüler kaş kalınlaştırma tekniği olmasının yanı sıra çok da doğal bir yöntemdir ve kolayca uygulanabilir.

Kaş kalınlaştırıldıktan sonra en ufak bir dış etkenden bozulmaması için mutlaka sprey ile sabitlenmeli hatta bu sprey her gün tazelenmelidir.

Niyetiniz kaşlarınızı daha çok vurgulamak ise kaş altına aydınlatıcı geçmeyi sakın ihmal etmeyin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz