Karma Gerçeklik Grubu Microsoft Mesh’in Tanıtımında Çin’e Suçlama

0
191

Microsoft’un kurduğu karma gerçeklik platformu Microsoft Mesh’in tanıtımı yapıldı. Tanıtım organizasyonunda siber saldırılar hakkında da birtakım açıklamalar yapıldı. Açıklamaya göre siber saldırıların Çinli bir hacker grubu tarafından yapılıyor ve grubun Çin Devleti tarafından desteklendiğine dair bulgular var. Bu grubun ABD’ye ait kurumların e-postalarına saldırıda bulunduğu da açıklandı.

“Kurumların E-postalarına Saldırı Yapılıyor.”

Günümüzde elektronik dünyanın gelişmesiyle hacker saldırılarına da çok rastlanır oldu. Ancak devlet kurumlarının elektronik postalarına saldırı pek rastlanan bir saldırı türü değil. E-postalarla birçok özel bilgi, hatta devlet sırrı ele geçirilebilir.

Bu yönüyle saldırılar ve arkasında başka bir devletin olması ciddiye alınıyor. Microsoft’un açıklamasına göre hacker grubunun adı HAFNIUM. İddiaya göre Çin devlet gücüyle HAFNIUM’u destekliyor ve e-postalar yoluyla bilgi çalıyor.

Çin’den Açıklama Geldi

Yapılan suçlamalara karşı Çin Dışişleri Bakanlık sözcüsü Wang Wenbin tarafından bir sözlü açıklama yapıldı. Çin’in her türlü siber saldırıya karşı olduğu, Microsoftun temelsiz iddialarda bulunmak yerine daha fazla kanıt bularak dayanaklı açıklamalarda bulunması gerektiği belirtildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz