Kamp Tatili Nasıl Yapılır?

0
821

Otel, tatil köyleri gibi tüketici tatil planlarından sıkılanlar için kamp özgürlüğü harika bir seçenek. Doğayla iç içe, yeşilin ve mavinin tadını doyasıya yaşamayı sevenler için kamp tatili vazgeçilmez oluyor. Henüz kamp tatili yapmayanlar, hep aklında olup bir türlü cesaret edemeyenler için gerçekleştirmek birkaç tüyo sonrası artık çok kolay.

Kamp Tatili İçin Tavsiyeler

Çadır Seçimi

Öncelikle lüks ve konfor tutkunuzu en aza indirerek, size az da olsa bu konforu sağlayacak çadırlar tercih etmelisiniz. Dar ve kullanımı zor olan çadırlar yerine ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak çadır satın almalısınız. Kaliteli üç mevsim çadırı almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kolay kurulumlu, yer kaplamayan, aile çadırları da sizin için ideal bir fikir olabilir.

Sırt Çantası Seçimi

Kamp tatilinde önceliğiniz az ama öz ekipmanları yanınıza almak olmalı. Sırt çantasında ihtiyacınıza göre küçük veya orta boy sırt çantası sizin için yeterli olabilir. Gereksiz malzemeler almaktan kaçınarak temel ihtiyaçlarınızın sığacağı sırt çantası tercih edebilirsiniz. Bu konuda birçok marka sizin için alternatif sunuyor. En pahalının en iyi olacağı düşüncesinden sıyrılarak ideal çantayı bulmalısınız.

Kamp Listesi Yapın

Tatil hazırlığına başlamadan önce kamp yapacağınız insanlarla ihtiyaç listesi yapmalısınız.

Kamp yapacağınız yer: Tatile çıkmadan önce çadır kuracağınız yer hakkında bilgi edinmelisiniz. Sessiz sakin bir yer mi yoksa eğlenceli grup arkadaşlıkları kuracağınız bir yer istediğinize karar verip ona göre bir alan seçmelisiniz.

Giysi: Kamp tatilinde konfor rahatlığının en aza indiğini düşünerek bir giysiyi birkaç gün giyeceğimizi unutmamalıyız. Hangi mevsimde giderseniz gidin yanınıza mutlaka soğuk hava şartları için polar, kazak gibi giysiler almalısınız.

Yemek Gereçleri: Kamp tatili denilince akla ilk gelen kamp ateşi yakmaktır. Kamp ateşi yakacak malzemeler veya küçük bir ocak yemek ihtiyaçlarınızı karşılar. Kamp için tasarlanmış tabak, bardak, çatal, kaşık fazlasıyla pratik oluyor. Bıçak, kesme tahtası, örtü, deterjan, sünger, gibi malzemeleri de unutmamak gerekir. Konserveler ise çok pratik olabilir. Enerji verici yiyecekleri tercih edin. Tüketeceğiniz gıdalar için mini bir alışveriş sizi gereksiz yükten kurtaracaktır.

Diğer Tavsiyeler

  1. Kampta kullanabileceğiniz güneş enerjisi ile elektriğe ihtiyaç duymayan ışıklandırmalardan edinerek aydınlatma sorununuzu çözebilirsiniz.
  2. Katlanabilir sandalyeler kamp hayatında zevke göre değişkenlik gösteriyor. Bazı kamp severler için oldukça konfor sağladığı doğru.
  3. Voleybol topu, bisiklet, scoteer, okey takımı, tavla, oyun kartları, elektronik eşyalar gibi eğlence gereçlerini yer kaplama durumunuza göre yanınıza alabilirsiniz. Fakat kırılma, bozulma, kaybolma gibi durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız.
  4. Tuvalet ihtiyaçları için ormanlık alanda değil de ıssız yerlerdeyseniz sorun teşkil edebilir. Her yerde tuvalet ihtiyaçlarını gideremeyenlerdenseniz sizin için portatif klozetlere bir göz atmalısınız.
  5. Kamp tatiline çıkmadan önce hava durumuna bakmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz