Kahverengi Göze Makyaj Nasıl Yapılmalı?

0
637

2015_kis_makyaji_trendi_93

Gözler… Bir bakış bazen kimleri dize getirir.Buğulu, etkileyici bakışlara sahip olmayı herkes ister. Ama rastgele, bilinçsizce yapılan bir makyaj ile bu pek mümkün değildir.Kahverengi göler neredeyse her renk ile uyum sağladığı için renk seçeneği geniştir.

Şimdi sizlere etkileyici bir göz makyajının sırlarını vereceğiz.

Kahverengi göz için tercih edilen en yaygın renk lacivert ve siyah göz kalemidir. Lacivert ve siyah göz kalemleri alta lacivert üste de siyah renk sürülerek buğulu etkili bir göz elde edilin. Hafif renkli isteğe göre mat veya parlak bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kirpik dibine ince bir çizgi şeklinde eyerline çekin. Alt kirpik dibinize ise beyaz renkte göz kalemi sürün. B u sayede gözleriniz hem daha büyük hem de daha çekici gözükecektir.

Aslında kahverengi gözler için ideal renk bence siyah göz kalemidir. Siyah göz kalemiyle yapılacak buğulu bir göz makyajı güzelliğinize güzellik katacaktır. Kahverengi göz rengine sahip biri olarak benim en sık kullandığım yöntem budur. Çektiğiniz sürmeyi bir parça pamuk yardımıyla çok az dağıtın veya parmağınızla, böylece istediğiniz buğulu göz makyajına sahip olmuş olacaksınız.

Diğer renk ikilimiz de bakır ve kızıl kahve tonlarıdır. Far rengi olarak bu renkleri tercih etmeniz göz renginizi daha ön plana çıkararak daha çekici ve etkili hale getirecektir.

Yeşil tonları ve mor renkli farlar da kahverengi gözleri ön plana çıkaran diğer seçeneklerdir. Kıyafet renginize göre de far rengi seçiminizi yapabilirsiniz. Kombini yapmayı size bırakıyoruz…


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz