Kablosuz Kulaklıklarda Yeni Dönem

0
557

Telefon dünyasındaki yeni gelişmeler kulaklık konusunda da büyük bir rahatlık getirecek. Apple bu konuda öneli atılımlar yaptı. Apple Pro tasarımı ile yeni bir dönem başlattı. Bilindiği gibi uzun bir süredir kulaklıklar artık kablosuz da kullanılabiliyor.

Üstelik kulaklık kılıflarının şarj edebilme özelliği de var. Yani telefon teknolojisindeki gelişmeler kullanıcıları kablo taşımaktan tamamen kurtardı. Apple Pro tasarımında yeni keşfin ismi AirPods Pro olacakmış. Edinilen bilgilere göre bu teknoloji ile tanışmamıza çok az kalmış.

Eklenen Yeni Özellik

Kablosuz kulaklıklarla ilgili dikkat çeken ilk özellik diğer kulaklıklara göre oldukça geniş tasarımlı olmaları. Bu özelliklerinden dolayı Çin malı kulaklıklara benzetiliyor. Aslında rahat kullanım için geliştirilen bu özellik Apple’ın yeni tasarımında da var. Ancak uzaktan kumandalı ve kılıfıyla şarj edilebilme özelliğine sahip olan bu kulaklıklara eklenen yeni bir özellik de söz konusu.

O da bu kulaklıkların dışarıdaki gürültünün gelmesini de engellemesi. Evet, uzun süredir AirPods 3 olarak adlandırılan bu kulaklıklar artık takıldığı andan itibaren dışarıdaki sesleri de engelleyecek. Ayrıca ellerin serbest olması ve “Hey Siri” gibi özellikler de devam ediyor. Bunun yanında Airpods Pro isimli bu kulaklıkların çabuk eşleşme gibi özelliği de söz konusu.

Hem Pratik Hem de Kullanışlı

Telefonlarla ilgili her yeni gelişme telefonla yapılabilen müzik dinleme ve konuşma gibi özelliklerin daha da gelişmesini sağlıyor. Artık Apple’ın geliştirdiği bu yeni tekniklerle birlikte kulaklık kullanımı da çok daha rahat ve pratik bir hale geliyor.

Uzaktan kumanda olayına artık alıştık sayılır. Ama aynı zamanda kendi kendine şarj edilen ve dışarıdaki bütün sesleri kapatan bu yeni özellikler kullanıcıları daha da memnun edecek. Eğer telefonlarla ilgili yeni gelişmelere meraklı iseniz ve bir Apple kullanıcısı iseniz bu yeni gelişmelerle birlikte daha pratik ve kullanışlı telefon kulaklıklarına sahip olabilirsiniz.

Taşıması ve kullanımı son derece pratik olduğu için bu durum herkesi memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü bu sayede yeni teknolojilerle birlikte telefon ve kulaklık taşımak ve kullanmak çok daha rahat olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz