İşte Play Station 5’in Teknik Özellikleri

0
342

Xbox Series X’e göre daha güçsüz olacağa benzeyen Play Station 5’in bazı özellikleri gün yüzüne çıktı. 2020 yılına saatler kala ortaya çıkan özellikler, 2020’nin sonbahar aylarında tanıtılacak. Fakat, Play Station 5’in yeni özellikleri yavaş yavaş sızdırıyor. Sony Play Station 5’le ilgili son gelen sızıntı GitHub kaynaklıdır. Sızıntı ile birlikte Play Station 5’in heyecanla beklenen etkileyici özellikleri ortaya çıktı.

Yeni Nesil Oyun Konsolu

2013 senesinden bu yana meraklılarının yoğu. İlgisiyle karşılaşılan Play Station 4, 2020’nin ikinci çeyreğinden sonra yerini Play Station 5’e bırakacak gibi duruyor. Yeni nesil bir oyun konsolu olan Play Station 5, Sony tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Bu zamana kadar Play Station 5’le ilgili bir çok gelişme kaydedildi. Bu gelişmelerle ilgili pek çok söylenti yayıldı. Fakat bu söylentilerden büyük bir kısmı dedikodudan ibaret kaldı. İddiaların sadece çok az bir kısmı resmiyet kazandı.

Play Station 5’in Bazı Özellikleri

Son gelen iddialar, depolama olarak kullanılan GitHub merkezinden sızıldı. Play Station 5 ile gelen son sızıntı dalgasında oyun konsolunda 8 çekirdekli Zen 2 mimarisi yer alıyor. Ayrıca konsolda 2.000MHz 36 özel Navi birimine sahip GPU’lu bir işlemcinin de kullanıldığı gelen iddialar arasında. Bir diğer söylenti de cihazda PS4 Pro’nun iki katı kadar hıza sahip GDDR6 bellek bulunacak.

Yeni nesil oyun konsolunun saniyede 9.2 teraflop yapabileceği de söylentiler arasında yer alıyor. Bakıldığında Xbox Series X’in12.2 teraflop yaptığı bilinmektedir. Söz konusu özellik Sony tarafından da onaylanırsa Play Station 5 daha güçsüz olacağa benziyor.

Tanıtımın 2020’de Yapılması Bekleniyor

Sony, yeni nesil oyun konsolu olan Play Station 5’in tanımı için 2020 yılını işaret ediyor. Dolayısıyla sızan haberler iddianın ötesine geçemiyor. Play Station 5’in özellikleri, fiyat bilgisi ve daha fazlası için düzenlenecek olan lansman, meraklıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Sızıntıların gerçek olup olmadığını anlamak için tanıtım tarihini beklemekten başka çare yok gibi duruyor. Bu konuda da kesin bir paylaşım yapmayan Sony’nin, tanıtımı 2020 yılının sonbaharında yapması bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz