iPhone‘umu Bul Etkinleştirme Kilidi‘ni Kapatma

0
661

Aygıtınızı açtığınızda aygıtın önceki sahibinin Apple Kimliği ve parolası sorulursa, aygıt silinmiştir ancak hala eski sahibinin hesabına bağlıdır. Aygıtı açtığınızda parolayla kilitleme ekranını veya Ana ekranı görüyorsanız, aygıt silinmemiş demektir.

iPhone, iPad ve iPod touch’unuz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

▌Aygıt Silinmişse

Aygıtın önceki sahibinden iPhone’u Etkinleştir ekranında Apple Kimliğini ve parolasını girerek aygıtı hesabından kaldırmasını isteyin.

Aygıtın önceki sahibi yanınızda değilse kendisine ulaşarak aygıtı hesabından kaldırması için aşağıdaki adımları uygulamasını rica edin:

1- Apple Kimliği ile iCloud’a giriş yapmasını isteyin.
2- iPhone’umu Bul uygulamasına gitmesini söyleyin.
3- Sahip olduğu hesaplar ile bağlantılı aygıtların listesini açmak için Tüm Aygıtlar’ı seçmesini ve ardından kaldırılacak aygıtı seçmesini isteyin.
4- Hesaptan Kaldır’ı tıklamasını söyleyin.
5- Aygıtın önceki sahibi aygıtı hesabından kaldırdıktan sonra ayarlama işlemine başlamak için aygıtı kapatıp açın.

▌Aygıt Silinmemişse

Aygıtın önceki sahibinden Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine giderek aygıtı silmesini isteyin. Apple Kimliğini ve parolasını girmesi gerekecektir.

1- Aygıtın önceki sahibi yanınızda değilse, aygıtı bir Wi-Fi’ye veya hücresel ağa bağlayın ve önceki sahibine ulaşarak hesabından aygıtı kaldırması için şu adımları uygulamasını isteyin:

2- Apple Kimliği ile iCloud’a giriş yapmasını isteyin.
3- iPhone’umu Bul uygulamasına gitmesini söyleyin.
4- Sahip olduğu hesaplar ile bağlantılı aygıtların listesini açmak için Tüm Aygıtlar’ı seçmesini ve ardından kaldırılacak aygıtı seçmesini isteyin.
5- iPhone’u Sil’i tıklamasını isteyin. İstendiğinde, telefon numarası veya mesaj girmemesini isteyin. Aygıt silininceye kadar Sonraki seçeneğini tıklamasını söyleyin.
6- Hesaptan Kaldır’ı tıklamasını söyleyin.
Aygıtın önceki sahibi aygıtı hesabından sildikten ve kaldırdıktan sonra ayarlama işlemine başlamak için aygıtı kapatıp açın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz