İPhone XS ve iPhone XR’de portre modu nasıl kullanılır

0
673

Her fotoğrafta yakalanan arka plan bulanıklığı miktarı ile yaşamak yerine, en son iPhone ürünü , fotoğraf çekilmeden önce ve sonra değişiklik yapmanıza izin veriyor .

İstediğiniz kesin çekimi nasıl alacağınıza bir göz atalım.

Az ya da çok bulanıklık?

İPhone XS, XS Max veya XR kullanarak, portre modunda çekilen bir fotoğrafı açın ve Düzenle düğmesine dokunun . Fotoğrafın tam olarak yüklenmesi için ikinci veya iki saniye gerekebilir, ancak bir kez fotoğrafın alt kısmında, Derinlik etiketiyle bir dizi satır görürsünüz  .

Önceden seçilen satırın üstünde f4.5 olmalıdır . Bu etiket mevcut fotoğrafın ayarlandığı diyaframı detaylandırır ve aynı zamanda f-stop olarak da ifade edilir. F-stop ne kadar küçükse, arka planda daha fazla bulanıklık olur. Tersine, f-stop ne kadar büyük olursa, o kadar az bulanıklık olur. İPhone XS ve XR, f1.4’den f16’ya kadar ayarlanabilir.

Kaydırıcıyı kullanarak, istediğiniz görünümü elde edene kadar Derinliği ayarlayabilirsiniz. Değişiklikler gerçek zamanda yapılır, böylece ileri ve geri ayarlayabilir ve etkisini anında görebilirsiniz. Fotoğrafınızla memnun olduğunuzda Bitti’ye dokunun .

Çekimden önce

İPhone’unuzu iOS 12.1 sürümüne güncelledikten sonra , fotoğrafı çekmeden önce f-stop’u ayarlama seçeneği görürsünüz. Bu özellikle, çeşitli f-stop’larla deneme yapmak ve deklanşöre basmadan önce fotoğrafın nasıl görüneceğini görmek için kullanışlıdır.

Kamera uygulamasında ayarlama işlemi basit. Kamera uygulamasını açın, Portre seçeneğini seçin ve ardından düğmesine dokunun . Bir deklanşör, deklanşör düğmesinin yanında görünecek, çünkü f-stop’u ayarlayacak ve değiştirdiğinizde değişiklikleri göreceksiniz. Fotoğrafınızın görünme biçiminden memnun kaldığınızda, f düğmesine tekrar dokunun. Düğmenin şimdi seçili olan f-stop’u görüntülediğine dikkat edin.

Artık yapacak tek şey fotoğrafını çekmek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz