iPhone Belge Tarayıcısı Özelliği Nasıl Kullanılır?

0
438

İOS11 getirdiği yeniliklerden birisi olarak getirdiği notes uygulaması içinde ki belge tarayıcısı bu uygulama ile istediğiniz kartvizit belge ya da makbuza iphone telefonunuzu ya da ipadinizi tuttuğunuzda bu belgeyi dijital bir hale getirebilirsiniz. Bu belge tarayıcısı ile de kolay çözüm getirilmekte başka uygulamalar ile bu çalışmayı yapıyorsanız Applenin bu uygulaması sizler için kolaylıklar getirecektir.Bu şekilde gelişen teknoloji ile kişiler işlerini çok daha kolay bir şekilde yapabilmekte ve belgelerinizi dijital hale getirilebilmesi de çok kolay olmaktadır. Apple bir dünya devi olmayı hak ettiğini gösteren bu yenilikleri ile her zaman daha çok telefon kullanıcısı tarafından tercih edilmeye başlanmakta ve müşterilerinin de memnun olmasını sağlamaktadır.

Belge Tarayıcısı Nasıl Çalışıyor?

Bu uygulamayı denemek için İOS 11 notes bölümüne girin burada bulunan notlardan birinin üzerinde ki  + simgesinin üzerine tıkladığınızda karşınıza menü çıkacaktır. Bu menü içinde belgeyi tara seçeneğini kullanarak bunun üzerine tıkladığınızda kamera açılacaktır bu şekilde belgeyi tarayabilir ve dijital hale getirebilirsiniz. Burada renkli olarak belgeyi tarayabileceğiniz gibi siyah beyaz ya da gri tonlamalı olarak da taramanız mümkün olacaktır. Ayarlama da yapabileceğiniz için belgenin köşelerini sabitleyebilir ve bu şekilde de istediğiniz gibi belgenin köşelerini ayarlayarak çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Belge de Düzeltmeler Yapabilme İmkanı da Sunuyor

Belgeyi tarama işlemini gerçekleştirdikten sonra kayıt etmeden önce üzerinde düzeltmeler yapabilirsiniz. Notlar da ekleyebilirsiniz bu belgelere böylece de istediğiniz düzenlemeleri de bu şekilde yapabilirsiniz. NotesbölümüDen kolayca girerek iphone ya da ipadınızı belgeye sabitleyerek birkaç saniye bu şekilde tuttuğunuzda çekim işlemi otomatik olarak gerçekleşecektir. Apple telefon ve ipadlerine sürekli yeni uygulamalar eklemekte ve kullanıcılarının da bu uygulamalar ile hayatlarını kolaylaştırmaya devam etmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz