iPhone 7’ye Olan İlgi Azalıyor!

0
798

iphone-7

Apple, 7 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus`ı duyurdu. Dünya genelinde sık ilgi gören iPhone 7 serisi için oldukça çok mağazada stok problemi yaşanıyor.

ancak analistler, iPhone 7 serisi için gösterilen çok talebin çok sürmeyeceğini belirtiyorlar. Peki, analistler bu düşüşün sebebi olarak neyi gösteriyor?

iPhone 7 sevkiyatları yüzde 15 azalacak!

KGı Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 7 satışlarının zirveye ulaştığını ve satışlarınartık düşüşe geçeceğini anlatım ediyor. Tedarikçilerin iPhone 7 sevkiyatlarını Aralık ayına doğru yüzde 5 ile yüzde 15 oranında azaltacağını belirten Kuo`ya göre bu azalma 2017`nin ilk çeyreğinde kendini gösterecek.

iphone-1479279777

Kuo, iPhone 7 serisine olan alakanın azalmasını tasarımsal tarafta değişiklikler yapılmaması ve donanımsal yeniliklerin kullanıcı deneyimini değiştirememesi ile ilişkilendiriyor.

çinli akıllı telefon üreticilerinin rekabeti şiddetli bir şekilde artırmasınında tesir gösterdiği satışlar, umumi anlamda değerlendirildiğinde ise başarılı bir grafik izliyor.

iPhone 7 Plus modelinde ise durumun biraz ayrıcalıklı olduğunu belirten Kuo, cihaza olan yüksek ilginin stok derdi nedeniyle devam ettiğini belirtiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz