iPhone 7’nin Home Tuşu Nasıl Olacak?

0
1133

iPhone 7 cephesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Apple’ın iPhone 7 ile birlikte home tuşunda değişikliğe gideceği ortaya çıktı. İşte yenilenen home tuşunun detayları!

iphone-7-home-1050x600

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenilen yeni akıllı telefonu iPhone 7 hakkında, yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Donanımsal anlamda büyük değişikliklerin beklendiği telefon, daha gelişmiş bir home tuşuna sahip olacak.

Mobipicker tarafından sızdırılan görsellerde iPhone 7 ile birlikte home tuşunun dokunmatik hale getirildiği görülüyor. Zira, tuş oldukça sabit ve boşluksuz bir görüntüye sahip.

Apple tuş arızalarından kurtulmak istiyor!

Apple’ın fiziksel home tuşuna veda etmesinin bir diğer sebebi olarak, özellikle iPhone 5 serisinde yoğun kullanım sonucu yaşanan tuş arızaları gösteriliyor. Tuşta birden fazla parça bulunması arıza olasılığını artırıyor. Ayrıca, Apple’ın su geçirmezlik çabaları nedeniyle fiziksel tuşu ortadan kaldırmak istediğide sızıntılar arasında yer alıyor.

iphone-7de-home-tusu-579eba92e002b71a7d61

Dokunmatik tuş yapısına geçiş ile birlikte telefonun kilidini açmak için bir defa dokunmanın yeterli olduğu, Siri’yi açmak için ise basılı tutmak gerektiği belirtiliyor. Tabi, görselin doğruluğu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak, Apple’ın iPhone 7 için yeni bir home tuşu üzerinde çalıştığı uzun süredir söyleniyordu.

iPhone 7 ile birlikte bu tür küçük farklılıkların yanı sıra tasarımsal anlamda ciddi değişiklikler yaşanması beklenmiyor. Zira, Apple’ın iPhone 6s serisi ile benzer tasarımsal çizgiler tercih edeceği söyleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz