iPhone 13, Beklenmedik Bir Özellikle Gelecek İddiası

0
193

iPhone’un eski telefonlarında yer alan Touch ID parmak izi okuyucusunun yeni telefonlarda olmaması kullanıcıları üzmüştü. Fakat alınan bilgilere göre kullanıcıların bu isteği iPhone 13 ile karşılanacak

Apple markası, yakın zamanda yeni telefonu iPhone 12’yi satışa sundu. Dünya çapında büyük bir tartışma konusu olan iPhone 12, diğer tüm modelleri gibi kapış kapış satıldı. Henüz iPhone 12 sahibi dahi olmamış kullanıcılar bir sonraki telefonun nasıl özellikleri olacağı konusunda tartışmaya başladı.

Önceki yıllarda, yaptığı paylaşımlarla ile iPhone telefonlar üzerindeki tahminleri tutan bir hesap, iPhone 13 özellikleri hakkında tahminlerini içeren bir yazı paylaştı. Hesabın tahminine göre iPhone kullanıcılarının yıllardır beklediği Touch ID okuma özelliği, iPhone 13 ile geri dönecek.

iPhone 13
iPhone 13

Touch İD Geri Mi Dönüyor?

Birçok iPhone kullanıcısı geçmişte kullandıkları Touch İD (parmak izi) sisteminden oldukça memnundu. Bu kullanıcılar Face ID (yüz tanıma) yerine Touch İD sistemini tercih ettiklerini pek çok kez belirtti. Kullanıcıların bu isteklerini sık sık dile getirmelerine rağmen iPhone 12’de bu özelliğin olmaması kullanıcılarda hayal kırıklığına neden oldu.

Fakat bu ısrarlara daha fazla dayanamayan teknoloji şirketinin, şimdiden çalışmalarına başladığı ve iPhone 13’ler de Touch İD özelliğine yer vereceği alınan bilgiler arasında. Önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 13’ün özellikleri ve tasarımı merak konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Apple Neden Touch ID’nin Geri Dönmesine İzin Veriyor?

Teknoloji devi Apple iPhone’larını geliştirirken, kullanıcılarının isteklerini her zaman dikkate almıyor. Geçmiş telefonlarında, güç düğmesinin tepede olması durumu mevcutken, radikal bir kararla değiştirmiş, kullanıcı ısrarlarına rağmen eski biçimine döndürmemişti. Touch ID uygulamasından uzun süre önce vazgeçen Apple’in yeni telefonlarında, Face İD yanına Touch İD özelliği koyacak olmasının nedeni olarak, Corona Virüs salgını nedeniyle kullanıcıların sürekli maske takıyor olması ve maske sebebiyle telefon kilidini açmakta zorlanıyor olmaları gösterildi. Yeni iPhone tasarımları ile ilgili bilgi sızdıran hesaba göre iki özellik bir arada kullanılacak. 1 yıl kadar sonra kullanıcıların beğenisine sunulacak olan iPhone 13’ün özellikleri ise gizemini korumaya devam ediyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz