İnternetten Nasıl Para Kazanılır? Hızlı Para Kazanmanın 40 Kolay Yolu

0
985

Viakep olarak hazırlamış olduğumuz kapsamlı bir içerikle daha karşı karşıyasınız. Bilgisayar başında para kazanmak ya da internetten ek gelir kazanmak konulu içeriğimizde internetten nasıl para kazanılır sorusuna yanıt bulacağız.

Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte insanlar birçok bilgiye en hızlı şekilde internet üzerinden ulaşmaktadır. Gerek bilgi paylaşımı gerekse anlatacağımız diğer yöntemlerle internetten kazanç sağlamak mümkün. İçeriğimizde yer alan yöntemler yer yer birbirleriyle ilgili yöntemlerdir ve birbirine entegre bir şekilde daha fazla para kazanabilirsiniz.

İşte karşınızda madde madde internetten para kazanma yöntemleri

 

1. Viakep’ten Para Kazanmak

İlk olarak kendi web sitemiz, Viakep üzerinden kazanç sağlama yöntemiyle listemize başlayalım. Aşağıda verdiğimiz başvuru bağlantısına tıklayarak ekibimize katılabilir, ilgi alanınıza ya da yeteneğinize göre kazanç sağlayabilirsiniz.

Daha önce internetten para kazanma hakkında bilgi sahibi olmasanız bile var olan ya da geliştirmeye açık ve yaparken keyif alacağınız bir yeteneğiniz ile bu işe başlayabilirsiniz. Viakep üzerinden para kazanma yöntemleri; makale yazarak para kazanma, çeviri yaparak para kazanma ve veri girişi yaparak para kazanma olup, başvuru ekranında diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Başvuru Bağlantısı: https://viakep.com/basvuru/

 

2. Makale Yazarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Yazmaktan ve araştırmaktan keyif aldığınız bir alanda içerikler oluşturup bundan para kazanmak ya da size verilen bir konuda özet çıkarma ve öğrendiklerinizle üzerine bir şeyler katma yeteneğiyle makale yazarak kazanç sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki makale satılan yerlerde makaleleriniz satıp para kazanabilirsiniz.

Makale Satılan Platformlar

Viakep ile iletişime geçebilirsiniz.

“r10.net, wmaraci.com” gibi webmaster forum sitelerine üye olup ticaret bölümlerinde konu açabilir ya da sipariş konularından iş almaya çalışabilirsiniz. (Satacağınız kişilerin referanslarını mutlaka inceleyin.)

“Sadeceon.com ve Bionluk.com” gibi freelance platformlarına kaydolup açılan siparişlere teklifler gönderebilirsiniz. (SadeceOn ve Bionluk’tan nasıl para kazanılır konularını içeriğimizin ilerleyen bölümlerinde inceleyeceğiz.)

Makale satılan web siteleri… (Güvenmediğiniz yerlerde yazılarınızı yayınlamayınız.)

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazılan makaleler öncelikle okuyucuya sonra da arama motorlarına hitap etmelidir. Okuyucu için, anlatım bozukluğundan uzak, akıcı, merak uyandırıcı ve çözüm odaklı olmalıdır. Yani ziyaretçi siteye girdiğinde bir solukta okumalı ve çıktığında problemini çözmede tatmin düzeyine ulaşmalıdır.

Arama motoru açısından ise öncelikle sitede geçirilen zaman önemlidir. Daha sonra anahtar kelime odaklı olmalıdır ki arayan kişi sizin makalenize ulaşsın. Bu yüzden makaleleriniz hem seo’ya uygun olmalı hem de kullanıcı odaklı olmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç basit husustan bahsedelim.

Web sitesi içeriklerinde ilk paragraf çok önemlidir. Başlıkla ilgili 3-4 anahtar kelime ve türevleri belirlenmeli, ilk paragrafta bunlardan 1-2 tanesi mutlaka geçirilmelidir. Yazının okuyucuyla ilk karşılaştığı bölüm ilk paragraftır ve bu bölümde çözüme ulaşacağına ikna etmek gerekmektedir. Aksi halde web sitesi kapatılır ve sıradaki web sitesine geçilir.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu kazanç biraz sizin performansınıza ve belirleyeceğiniz fiyata bağlı olarak değişkenlik gösterse de, günde ortalama “2 saatte” 2 tane 500 kelimelik makale yazdığınızı ve bunları kelime başına 2 TL’den sattığınızı düşünürsek, ayda 600 TL ek gelir sağlayabilirsiniz.

3. Yabancı Dilde Makale ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Yabancı dilde yazılacak makaleler her zaman daha fazla kazandıracaktır. Eğer bildiğiniz bir yabancı dil varsa hemen bunu kazanca dönüştürebilirsiniz.

Yabancı Dil Makaleler Nerede Satılabilir?

İçeriğimiz içinde sıklıkla kullanacağımız Türk forum siteleri r10.net ve wmaraci.com’da bazı Türk girişimciler yabancı dilde siteler açmaktadır. Bu kişilerle iletişim kurmak ve ihtiyaçlarını karşılayıp para kazanmak için bu alanlara kayıt olabilirsiniz.

Yabancı Makale Yazma Siteleri

Bu alanda hizmet veren birkaç yabancı web sitesi paylaşabiliriz. Kesinlikle ödeme garantisi veremiyoruz. Bu güveni kendiniz oluşturmalısınız.

“iWritter, LowPost ve TextBroker” gibi platformlarda yabancı dilde makale yazıp satabilirsiniz.

İngilizce Makale ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu kazanç yönteminde de performans ve ücret politikanıza göre değişkenlik gösterse de Türkçe makale ile yazdığınızın 2-3 katını kazanabilir, neredeyse ayda asgari ücret kadar ek gelir sağlayabilirsiniz.

4. Blog Yazarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İlgili olduğunuz bir alanda hazırlayacağınız konularda belli bir ziyaretçi kitlesine sahip olduktan sonra internet siteniz üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için bir hosting ve domain’e sahip olmalı ve web sitesi açma becerisine sahip olmanız gerekmektedir. (Dilerseniz bu konuda bilgili birilerinden ücret karşılığı hizmet alabilirsiniz.)

“blogspot ve wordpress” gibi ücretsiz bloglarla maliyetinizi en aza indirebilir, ucuza domain satan firmalardan alacağınız domainleri bu bloglara yönlendirip daha profesyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Hosting ve domaini satın almak isterseniz 80-150 TL arasında bir bütçeyle bunu da gerçekleştirebilirsiniz. Sitenizin durumuna göre hostinginizi yükseltebilirsiniz.

İnternet sitesi ile para kazanmak için “adsense, admatic ve admitad” gibi reklam gösterimi, reklamlara tıklama ve reklamlar üzerinden yapılan satışlarla para kazanmanız mümkün. Bu konudaki detayları ayrı başlıklar halinde işleyeceğiz, bunun için konumuzu incelemeye devam edebilirsiniz.

Reklam ağları haricinde blog sitesiyle para kazanmak için de birkaç yöntem mevcut. Bunlar ise; siteniz üzerinden tanıtım yazısı satmak, sitenizden anahtar kelime şeklinde bağlantı satmak ve banner reklam satmaktır. Bunları gerçekleştirmeniz için yukarıda bahsettiğimiz “wmaraci.com ve r10.net” gibi forum sitelerinin ticaret bölümlerinde konu açabilirsiniz.

Blog Sitesiyle Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu kazanç, sitenizin sektörüne, tıklama başına kazançlara, sitenizin ziyaretçi kitlesine, gösterilen reklamlara ve çalıştığınız reklam firmalarına göre değişecektir. Yine ortalama bir kazançtan bahsedecek olursak; günde ortalama 10.000 kişinin girdiği ve bunların 100-200’ünün reklamlara tıklayacağını düşünürsek, (tıklama başına kazancınızın da 0,20 kuruştan hesaplayayım) 20-40 TL civarı günlük gelir, ayda ise ortalama internetten 900 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Tabi bunlara sitenize eklediğiniz banner reklamı gelirlerini ve footer link reklam gelirlerini eklemiyoruz.

Hitlerinizin 100.000 lere ulaştığını düşünürsek, gerek adsense geliri, gerek banner reklamları gerekse diğer reklam türleriyle ciddi miktarlarda para kazanmanız mümkündür.

 

5. Adsense İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

En güvenilir para kazanma yöntemlerinden biri de google’nin reklam yayınlama platformu olan “adsense”ye kayıt olarak, web sitenizde bu ağın kodlarını ekleyerek para kazanmaktır. Yapacağınız başvuru sonucu gereken yeterliliklere sahip olduğu onaylanırsa reklam kodlarını ekliyorsunuz ve gösterim başına ya da reklamlara tıklama başına kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem için de bir web sitesi açmalı ve adsense’nin yeterliliklerini yerine getirmelisiniz. Bu konuda bilginiz yoksa web sitesi kurma ve adsense onaylatma alanında hizmet veren kişilerden ücretli yardım alabilirsiniz.

Adsense Ödemeleri Güvenli mi?

Evet, politikalarını ihlal etmediğiniz takdirde ülkemizdeki yayıncılarına bu ay biriken ödemeleri takip eden ayın 21’i gibi yapmaktadır. (Ödeme alabilmeniz için her ay 200 TL barajını aşmanız gerekmektedir.)

Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Yukarıda blog sitesi ile para kazanma yöntemindeki hesaplamayı, adsense’yi düşünerek yaptık, onu incelebilirsiniz. 10.000 ziyaretçi ile ayda ortalama 900 TL ek gelir kazanmanız mümkündür.

Kayıt Bağlantısı: https://www.google.com/adsense/?hl=tr

 

6. Admatic İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

2014 yılından bugüne hizmet veren yerli reklam ağı platformu olarak tanımlayabileceğimiz “admatic”e kaydolarak, gerekli niteliklere sahip web siteniz onaylanırsa reklam kodlarını ekleyip para kazanmaya başlıyorsunuz.

Adsense’den bir farkı da tıklama başına değil de gösterim başına kazanç sağlamasıdır. 7 civarı reklam türüyle, açılır sayfa reklamları ve banner reklamlarıyla kullanıcıyı rahatsız etmeden kazanç sağlayabilirsiniz.

Admatic Siteyi Yavaşlatır mı?

Bu konuda şikayeti olan insanlar olsa da, sürekli gelişen bir firma olduğu için biz eklemenizde bir sakınca görmüyoruz.

Admatic Ödemeleri Güvenli mi?

Bu ay kazandığınız tutarı, takip eden ayın 25’i ile 30’u arasında ödemeleri banka hesabınıza göndermektedir. (Kazancınızın 1 ay içerisinde 50 TL’yi geçmesi gerekmektedir.)

Admatic İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Bunu hesaplama adsense’ye göre daha basittir. Tıklama başına değiş de gösterim başına para verdiği için, sitenizin hitine göre yapılan gösterimlerde paranızı hesaplayabilirsiz. Bunda da ufak değişkenlikler olsa da 1000 gösterime 3 TL civarı para vermektedir. Günlük 10000 gösterimi olan bir web sitesiyle yine ayda 900 tl gibi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Kayıt Bağlantısı: https://panel.admatic.com.tr/Account/Register

 

7. Admitad İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Web sitenize eklediğiniz reklam kodları ya da referans linklerini sosyal medyada paylaşarak kazanç imkanı sunan “admitad”, bu reklamlara tıklayanların ilgili firmadan alışveriş yapması durumunda o firmanın önceden belirlediği oranlarda para vermektedir.

Affiliate reklam ağı olarak en popüler ağlardan biridir ve ülkemizde bu işi yaparak kazanç sağlayan çok fazla insan var. Bu alana yönelmeyi düşünürseniz web sitesinde ziyade kitlesi geniş sosyal medya hesaplarınızdan yapmanızı öneriyoruz.

Admitad İle Ne Kadar Para Kazanılır?

En zor hesaplanacak gelir yönteminden biri de Admitad’dır. Paylaştığınız 100 linkin hepsiyle satış gerçekleşmiş olabilir, 1000 linkten hiçbir satış gerçekleştirememiş olabilirsiniz.

Satış başına, firma ve ürüne göre değişik komisyonlar verse de 100 dolarlık bir ürün satışında %6 gibi bir komisyonu baz alırsak 6 dolar kazanmış oluyorsunuz. Günde 1 satış gerçekleşse ve ayda 30 satış gerçekleşse TL’ye çevirdiğimizde ciddi miktarlarla karşı karşıya gelebilirsiniz…

Admitad’la ilgili bir tüyo verelim; bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmemekle birlikte, linklerinizi reklamlarını adwords ile reklamlayıp, TL ile yapılan maliyetleri dolar olarak kazanca çevirebilirsiniz. Henüz bununla ilgili bir yasak yoktur, kullanılmasında şimdilik bir sakınca yoktur.

Kayıt Bağlantısı: https://www.admitad.com/en/sign_in/

 

8. Niş Bir Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

İngilizce “niche” kelimesinden gelen “niş” kelimesi, dar bir alanı ifade ediyor diyebiliriz. Kimsenin aklına gelmemiş dar bir alana yönelebilir, var olan örneğini geçebileceğinize inanıyorsanız benzerini yapabilirsiniz.

Bu alanda 1 numara olursanız adsense’den tıklama başına daha yüksek gelirler elde edebilir, hit’inize göre başka sitelere bağlantı satışı yapabilir, bu alanda hizmet veren firmaların tanıtımlarını yaparak para kazanabilirsiniz.

Bunun için bir domain ve hosting alarak bir web sitesi kurmalı, içerikler oluşturmalısınız.

Niş Blog İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu yöntemde de adsense’deki tıklama başına kazanç ve o alanda hizmet veren firmaların reklamlarına göre kazançlarınız değişkenlik göstermektedir. Bunu kestirmek de bir o kadar zordur ama hitine göre ve reklam tıklamalarına göre niş bir blog ile ayda 30-40 bin lira kazanan insanlar, size hayal gibi gelebilir ama gerçekten mevcuttur.

 

9. Yabancı Dilde Site Kurup Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemizin webmasterleri, son yıllarda tıklama başına kazançlardan şikayetçi olup, yabancı dilde web siteleri kurmaya başladı. Kazançlar, dolar, euro ve ülkemize göre daha yüksek kuru bulunan diğer para birimleri sayesinde daha çok paralar kazanıyorlar.

Sizin de parlak bir fikriniz varsa ve o niş web sitesini gerek sosyal medya gerekse arama motoru optimizasyonu (SEO) ile üst sıralara çıkarıp gelen ziyaretçilerle daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bu yöntemde de web sitesi kurma bilgisine ve makale yazma becerisine sahip olmak gerekmektedir.

Yabancı Sitelerle Ne Kadar Para Kazanılır?

Aynı sektördeki 2 web sitesini düşünecek olursa 3-4 katına kadar para kazandırdığı örnekleri çokça mevcuttur. Aynı emekle daha fazla para kazanmak isteyen birçok webmaster yabancı dilde sitelere yönelmektedir. Yukarıdaki gibi bir niş site açarsanız da 10’larca katını kazanabilirsiniz.

10. Çeviri Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Türkçenizin yanında bir de yabancı bir diliniz varsa, yabancı dilde makale yazmanın yanında hazır makaleleri çevirerek da para kazanabilirsiniz. Bu iş için öncelikle müşteri bulmalısınız.

Çeviri Yapıp Para Kazanma Siteleri

“wmaraci.com, r10.net ve iyinet.com” gibi Türk webmaster sitelerinde yabancı dilden Türkçe’ye çeviri işleri sürekli olarak verilmektedir. Bu alanda ilan verebilir ya da istek konularına yazarak iletişim kurabilirsiniz.

SadeceOn ve Bionluk gibi Türk freelance platformlarında ilanlar açıp ya da açılan ilanlara teklifler vererek çeviri işi alabilirsiniz.

Bunun yanında Upword ve Fiverr gibi yabancı platformlarda da özelliklerinizi ekleyip teklifler vererek bildiğiniz diller arası çeviri yapabilirsiniz.

 

Çeviri Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Normalde yapılan çevirilere göre düşük tutarlar olsa da internetten ek gelir elde etmek için mutlaka yapmalısınız. Çevirinin fiyatı, içeriğinin alanına ve sizin belirleyeceğiniz kriterlere göre değişecektir. Yine de ortalama bir hesap yapacaksak, 100 kelimesini 4 TL’den çevirdiğinizi düşünelim. 500 kelime bir içeriği 20 TL’ye çevirebilir, günde 1 tane bile çevirseniz, çeviri ile ayda 600 TL kazanabilirsiniz.

 

11. Bionluk’tan Nasıl Para Kazanılır?

Kendilerini “Yetenekli freelance Topluluğu” olarak tanılayan platforma üye olarak, yeteneğiniz olan bir alanda hizmet verip para kazanabilirsiniz.

Grafik, yazılım, video ve animasyon, çeviri ve içerik oluşturma gibi alanlarda yeteneğiniz varsa aşağıdaki bağlantıdan kayıt olup özelliklerinize uygun ilanlar oluşturabilir, aktif işlere teklifler vererek aldığınız işi tamamlayınca kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir işe teklif verdiğinizde karşı taraf uygun görürse ödemeyi Bionluk’a yapıyor ve tesliminden sonra vereceği onay sonrasında para banka hesabına geçiyor. Hatırlatmakta fayda olan bir husus: bionluk, yapılan her işte %20 gibi bir komisyon almaktadır.

Bionluk’tan Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu platformda yapacağınız iş ve belirlediğiniz fiyatlara göre çok değişken kazançlar elde etmektesiniz. Örneğin makale yazdığınızı düşünelim. 300 Kelim bir makaleyi 10 TL’den yazarsınız ama 2 TL’si sitenin komisyonudur. Yine aynı şekilde 2000 TL’ye bir web sitesi oluşturduğunuzu düşünelim; 400 lirası sitenin komisyonudur. Web sitesi açmakla uğraşıyorsanız ayda 1 tane iş alarak belirlediğiniz fiyattan komisyonu düşerek ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Kayıt Bağlantısı: https://bionluk.com/register

 

12. SadeceOn’dan Nasıl Para Kazanılır?

“Ondaki Yetenek Kimsede Yok!” sloganıyla internette varlığını sürdüren bu platformda da işler Bionluk’taki gibi yürümektedir. Aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilirsiniz. Ayrıntılarını inceleyip freelance olarak para kazanabilirsiniz. Aylık kazanacak paralar Bionluk’la benzerdir. Sizin performansınıza ve belirlediğiniz fiyatlara göre değişkenlik gösterir.

Kayıt Bağlantısı: https://www.sadeceon.com/Account/Register

13. Fiverr’den Nasıl Para Kazanılır?

SadeceOn ve Bionluk’un yabancı versiyonunu eklemeden geçemeyeceğiz. Aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilir, yabancı müşterilerinizin işlerini freelance olarak yapabilirsiniz. Bu sayede işleri dolar ve euro gibi para birimimize göre yüksek kura sahip para birimleriyle yapıp daha fazla para kazanabilirsiniz.

Fiverr’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Bizdeki türevlerinden bahsettiğimizden yola çıkarak bu platformdaki para birimlerinden dolayı işin içine kur farkı da girince birkaç katı daha fazla para kazanabilirsiniz.

Kayıt Bağlantısı: https://www.fiverr.com/

14. Yandex Toloka İle Nasıl Para Kazanılır?

Yandex arama motoru ve yandex haritaların geliştirilmesi için oluşturulmuş Toloka platformuna kayıt olarak, verilen görevleri yerine getirdiğinizde kazançlar bölümüne görev tutarları eklenmektedir.

İnternetten güvenilir bir şekilde para kazanma konusunda rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz Toloka’ya üye olun ve yandex’te işe başlamış gibi görevleri yetine getirin.

Toloka Ödemeleri Nereye Yatar?

Toloka panelinde biriken ödemeler 0,50 dolar oldukça dilerseniz ödeme talimatı vererek ödemeyi hesabınıza çekebilirsiniz. Ülkemizdeki bankalara direkt ödeme yapmayan toloka’dan ödeme almanın en pratik yöntemi “Papara” isimli aracı firmadan ücretsiz bir şekilde hesap açabilirsiniz. Yandex’ten gelen paralara bir kesinti yapmasa da  papara’da biriken kazançlarınızı banka hesabınıza çekmek için 1 TL gibi bir komisyon ödemektesiniz.

Toloka’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Sadece bilgisayar başı görevleriyle ayda 100 TL civarı para kazanabilirken, çıkıp dolaşma görevlerini yerine getirirseniz iş başına 0,20-0,80 dolar arası para kazanabilirsiniz. Günde 3-5 yer ekleyip, ayda 100 yer eklediğinizi düşünürsek; “80×5” ortalama 400 TL para kazanabilirsiniz.

Papara Kayıt Bağlantısı: https://www.papara.com/personal/#!/register

Toloka Kayıt Bağlantısı: https://toloka.yandex.com.tr/

15. Youtube’den Nasıl Para Kazanılır?

Bu konu üzerine detaylı anlatımı daha önce Viakep olarak hazırladık. Tüm detaylara aşağıda vereceğimiz bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse, youtube’a video yükleyerek para kazanmak için öncelikle 1000 abone’ye ve videolarınızın 12 ayda 4000 saat izlenmesi gerekmektedir. Daha sonra youtube adsense’ye başvurup, video’nun belli zamanlarında çıkacak reklam gösterimleri izlendikçe ve tıklandıkça para kazanabilirsiniz. Bunun yanında geniş kitlelere ulaştıkça sponsorlu videolar hazırlayabilir, sosyal medya hesaplarınıza çekeceğiniz abonelerinizde paylaşımlardan da gelir elde edebilirsiniz. Kısacası kitleyi oluşturduktan sonrası çok daha kolaydır.

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Videolarınızın izlenmesine ve tıklanmasına göre kazanacağınız tutarlar değişecek olsa da az bir uğraşla ayda ortalama 100 TL kazanabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren youtuberler ayda 5-10 bin TL kazanmaktadır.

Youtubeden ayda para kazanmak konulu içeriğimiz: https://viakep.com/youtubedan-nasil-para-kazanilir-tek-video-ile-aylik-100-tl/

 16. Sosyal Medya Hesaplarından Nasıl Para Kazanılır?

Kitleniz hangi sosyal medya mecrasında olursa olsun, yapacağınız paylaşımlarla para kazanmanız mümkündür. “wmaraci.com ve r10.net” gibi webmaster forum sitelerinde konu açarak müşteri bulabilir ya da müşterilerin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

İçeriğimizin girişinde bahsettiğimiz entegre çalışma mantığı sosyal medya kullanılarak yapılarak kullanılabilir. Niş bir blog ya da web sitenizden daha fazla para kazanmak için konularınızı sosyal medyada paylaşıp güçlendirebilir, arama motorlarından daha üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu alanda 4 ana başlıktan bahsedeceğiz, hepsinde mantık aynıdır.

Twitter’dan Nasıl Para Kazanlır?

Twitter’da fenomen olarak tabir ettiğimiz bir hesabınız varsa, sadece rt yaparak bile para kazanmanız mümkündür. Bunun yanında size ulaşan birinin isteği doğrultusunda bir tweet atarak para kazanabilirsiniz. Twitter’dan para kazanmak için kitlenizi sürekli genişletin.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Facebookta geniş kitlelere hitap eden bir sayfanız ya da grubunuz varsa bu alanda da paylaşım yaparak para kazanabilirsiniz. Gerek satış yapan sayfalar gerekse web sitesine ziyaretçi çekmek isteyen insanların istekleri doğrultusunda paylaşım yaparak faceden para kazanabilirsiniz.

Bu alanlarda paylaşımla para kazanabileceğiniz gibi satışını yaptığınız ürünleri sosyal medya üzerinden da satabilirsiniz. Birçok kişi direkt sosyal medya üzerinden satış yapmakta birçoğu da web sitelerine ziyaretçi trafiği sağlamaktadır. Konu içerisinde geçen, blog’tan para kazanmaktan tutun youtube’den para kazanmaya kadar olan tüm yöntemlerde sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz.

Instangram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Tıpkı facebook ve twitter gibi instagramdan da para kazanmak için takipçi sayınızın çok olması gerekmektedir. Özellikle ayakkabı, çanta, kıyafet, teknolojik cihaz satışlarının sıklıkla yapıldığı instagram ağında geniş kitlenizi fark edip paylaşım yapmanızı isteyen bazı satıcılar size ulaşıp teklif verebilir. Bu teklifleri değerlendirebilir ya da sıklıkla bahsettiğimiz forum sitelerinden kendinize müşteri bulabilirsiniz.

Instagramda butik bir hesap açarak para kazanma yöntemini konunun devamında anlattık onu da ayrıca inceleyebilirsiniz.

Pinterestten Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemizde pek kullanılmayan ama dünyada oldukça popüler olan bu platforma kaydolup, takipçi kitlenizi genişleterek yine aynı yöntemlerle para kazanabilirsiniz. Tıpkı instagram gibi görsel paylaşım platformu olan ve kendisini görsel arama motoru olarak tanımlayacağımız pinterest, web sitelerine hit çekmek ve web siteleri üzerinden satış arttırmak için bulunmaz bir uygulamadır.

Bu platformu daha çok yabancılar ve yabancı kadınlar kullanmaktadır. İnternetten satış yapıyorsanız ve hedef kitleniz buna uygunsa mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Instagram, twitter, facebook ve pinterest haricinde sizin belirlediğiniz herhangi bir sosyal platformda (örn. Tumblr) para kazanmak için o platformda bir hesap açın ve takipçisini arttırın. Emin olun o platforma hangisi olursa olsun, işin içindeyken bir kazanç yöntemi keşfedeceksiniz.

 

17. Domain Satarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu da “alan adı” olarak tabir ettiğimiz domain’lerin alınıp satılmasıyla kazanılmaktadır. Bu işlem için alacağınız domain miktarına göre belli bir bütçeniz olması gerekmektedir.

İnternetin yaygınlaştığı ilk yıllarda ülkemizde bu işten çok güzel paralar kazananlar oldu fakat alınacak domain fikirlerinin azalmasıyla birlikte şimdilerde yeni fikirler açısından popülerliğini yitirdi.

“.com, .net ve .org” gibi uzantılara sahip birkaç harften ya da jenerik kelimelerden oluşan alan adları mutlaka birileri tarafından alındı. Yine de domain satımı yapan firmalardan boşta olan domainleri türeterek bulmaya çalışabilirsiniz.

Bulduğunuz bu domainleri, hiç işlem yapmadan bekleterek satabilirsiniz. Dilerseniz domain konusuna göre bir web sitesi açıp, belli bir hite ulaştıktan sonra siteyi komple satabilirsiniz.  Bu işlemi yapmadan önce iyice düşünün ve domainin türüne göre yapın. Çünkü domaini alacak kişi, domain’in hiçbir sitede kullanılmamasını isteyebilir.

Alan Adları Nerelerde Satılabilir?

Konu içinde sıklıkla geçen r10.net ve wmaraci.com başta olmak üzere, iyinet.com, Alanadlari.com, Donanimhaber.com, Frmtr.com, Shiftdelete.net, Sahibinden.com, Gittigidiyor.com, Godaddy.com ve Sedo.com gibi platformlarda alıcı bulu satabilirsiniz.

Ayrıca kendi domaininize bir index atıp satılık olduğunu belirtebilirsiniz.

 

18. Pinterest ve WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en popüler para kazanma yöntemi pinterest ve wordpress ile para kazanmak diyebiliriz. Kurduğunuz wordpress alt yapılı web sitenizden, eklentiler aracılığıyla otomatik bir sistem kurup, girilen içeriklerin yine otomatik olarak pinterestte paylaşılmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Görsel paylaşım üzerine kurulu sistem sayesinde, pinterest üzerinden gelen ziyaretçilerin reklamlarınıza tıklamasıyla para kazanmaktasınız.

Son zamanlarda Türk webmasterların otomatik sistemlerle çöplüğe dönüşen platform sistemini değiştirmeden siz de bu otomatik sistemi kurup para kazanmak için aşağıdaki eklentileri satıp alıp bu işe yönelebilirsiniz.

Öncelikle wodpress alt yapılı bir internet sitesi kurmalı, daha sonra wordpress to pinterest için gerekli eklentileri satın almalısınız. WordPress to Pinterest Gerekli Eklentiler: WP Automatic Plugin, WP Tags Manager, WP Pinterest Autmatic Pin Plugin…

Bu konular hakkında bilginiz yoksa ücretli yardım almanız mümkün olup “r10.net” üzerinde, bu alanda sistem kuran üyeler mevcuttur.

Bu işlemlerle ayda ortalama 2.000-30.000 TL kazanan insanlara rastladığımızı söylemeden geçmeyelim. Pastanın payını küçültmemek için sektörlerini paylaşmıyorlar ama sizin fikrinize ve bilginize göre değişkenlik gösterecektir.

19. Anket Doldurarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üzerinden anket doldurarak da para kazanmak mümkün. Bu tarz bir kazanç için bir garanti veremiyoruz ama bu alanda hizmet veren birkaç web sitesi paylaşabiliriz. Marketagent,  Ipsos I-Say ve GlobalTestMarket gibi siteler üzerinden anket doldurup para kazanmak için aşağıdaki bağlantılardan kayıt olup hemen başlayabilirsiniz.

Anket Doldurup Para Kazanma Siteleri

Marketagent: https://panel.marketagent.com/Register/Account/NewRegistration/tr

Ipsos I-Say : https://rec-eu.i-say.com/surveys/tr/cpa/2100/e37fcbdbd046862a94f1589f74e07596/HPontop

GlobalTestMarket: https://www.globaltestmarket.com/join.php (Sadece Kadınlar)

20. E Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Uzmanı olduğunuz bir alanda kitap yazarak bunu internetten satmak fikrini hiç düşünmüş müydünüz? Normal şartlarda basılı bir yayın çıkarmak için bir ton maliyet ve prosedür vardır. İnternet üzerinden yapacağınız satışlarda ise yayını pdf ya da word şeklinde satabilir, maliyeti sadece reklamlar için kullanabilirsiniz.

E Kitap Nerelerde Satılır?

Hazırladığınız e kitapları satıp interentten para kazanmak için e kitabın içeriğine göre forum sitelerini kullanabilir, sosyal medyada ilgili sayfa ve gruplarda satabilir ya da gerçekten kaliteli ve satacağına inandığınız bir kitapsa reklam vererek de satış yapabilirsiniz.

Facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya platformlarındaki popüler hesap ve sayfalara reklam verebilir ya da sponsorlu içerik oluşturabilirsiniz.

Bunun yanında google’nin adwords sistemini kullanabilirsiniz. Adwords aracılığıyla belirli anahtar kelimelerde reklam oluşturup google aramalarından gelen siparişlerle satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir web sitesine de ihtiyacınız olacaktır.

E Book İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu alanda da e kitabınızın ücreti, reklam harcamalarınız ve satacağınızı kişi sayısına göre kazancınız değişkenlik gösterecektir.

 

21. Letgo’dan Nasıl Para Kazanılır?

Televizyonda ya da internette sıklıkla reklamlarını gördüğünüz Letgo’dan para kazanmak gerçekten çok pratik ve harika bir durum. İster kullanmadığınız ikinci el eşyaları ister de bir alana yatırım yaparak alacağınız eşyaları satabilirsiniz. Belirleyeceğiniz bir fiyattan satışı gerçekleştirip, alıcı size yakınsa elden teslim, uzaksa kargo ile gönderim yapabilirsiniz.

Letgo Komisyon Alıyor mu?

Hayır, herhangi bir komisyon almıyor. Satışları arttırmak için belli bir ücret karşılığında ilanınızı öne çıkartmaktadır. Bunun dışında uygulama içerisine yerleştirdiği google reklamları ile para kazanmaktadır.

Letgo’dan Satışları Nasıl Arttırabilirim?

Yukarda bahsettiğimiz üzere letgo’da satış arttırmak için ilanlarınızı öner çıkarabilirsiniz. Buna ek olarak profil resmi, kullanıcı yorumları gibi güven arttırıcı özellikler de satışı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda letgo profilinize tik almak için e posta, telefon gibi bilgilerinizi doğrularsanız güven sağlayacak ve satışlarınızı arttıracaktır.

Letgo’dan yapılan satışlarda en çok şikayetçi olunan durum fiyatların öldürülmesidir. Platformda sıkı bir pazarlık dönmektedir. O yüzden yeni bir ürün satmaktansa evde kullanmadığınız eşyaları satarak paraya dönüştürmenizi tavsiye ediyoruz. Letgo ikinci el eşya satışı için biçilmiş kaftandır.

LetGo’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızı sattığınızı düşünürsek, size sağladığı faydadan sonra satılan her ürün %100 kar’dır diyebiliriniz. Bir Kitabı 20 liraya aldınız, okudunuz ve 10 liradan sattığınızı düşünelim. Rafta durması gerekmeyen bir kitapsa, 10 lira size zarar’dan (maliyetten) kar sağlayacaktır.

 

22. Mobil Uygulama Yaparak İnternetten Para Kazanma

Bu alan biraz uzmanlık gerektiren işlemler gerektirse de kod bilgisi olmadan uygulama yapmak da mümkün, biz de bundan bahsedeceğiz. Küçük bir temel ve hazır kodlar ile sıra dışı bir fikrinizi uygulama haline getirebilir, bundan kazanç sağlayabilirsiniz.

Codecanyon platformu üzerinden satın alacağınız hazır kodları, bu kodları ilgili programlarla düzenleyip yayına hazır hale getirerek uygulamayı playstore’de yayınladıktan sonra para kazanabilirsiniz.

Mobil Uygulamadan Nasıl Para Kazanılır?

Yayınlanan uygulamalar, kullanıcılar tarafından indirilmeye başlandıktan sonra google adsense aracılığıyla aldığınız reklam kodlarını ekleyerek gösterim ve tıklama başına kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu alanda hiç bilgi sahibi olmayıp da zamanla kendini geliştirerek geçimini sağlayan insanlar mevcuttur.

Hazır Kodları Satın Alma Sitesi: https://codecanyon.net/

 

23. Airbnb İle Nasıl Para Kazanılır?

Son birkaç yılın popüler platformlarından “airbnb” ile evinizin bir bölümünü, gelecek misafirlerinize kiralayabiliyorsunuz.

Bu alanda genellikle yabancı misafirlere hizmet vereceğinizden az da olsa İngilizceniz olması gerekmektedir. Yine genellikle turistik alanlara yakın yerlerdeki ya da büyük şehirlerdeki evler daha çok iş görmektedir. Ülkemize gelen misafirlere ev’de otel hizmeti vermek gibi tanımlayabiliriz. Fazladan bir oda, yatak vs gibi eşyalarınız varsa bu işe aşağıdaki bağlantıdan kayıt olarak başlayabilirsiniz. Kafa dengi misafirlerinizle sosyalleşebilirken aynı zamanda para kazanabileceğiniz muazzam bir platform.

Airbnb İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Airbnb ile kirada oturan birilerinin kendi kirasını bu şekilde ödediği, yani kira kadar para kazandığı örnekler mevcuttur. (Ortalama 1500-2000 TL) Tabi ki il’e, sizi tercih etmelerine (profilinize ve memnun ağırladığınız diğer müşterilerinizle ilgili), mevsimlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kayıt Bağlantısı: https://www.airbnb.com.tr/

 

24. Instagram’da Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Instagram üzerinden fenomen olarak para kazanabileceğiniz gibi bir butik hesap açıp buradan satış yaparak da para kazanabilirsiniz.

Hobi olarak uğraştığınız bir alan varsa ve sonucunda ortaya ürünler çıkartıyorsanız, bu ürünleri instagram üzerinden satabilirsiniz. Bunun yanında ben modayı iyi takip eder, kumaştan iyi anlarım diyorsanız toplu ürünler alıp instagram’dan satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Instagramdan satış yaparak para kazanmanın tüm detaylarını şu konumuzda anlattık: https://viakep.com/instagramda-urun-satisi-nasil-yapilir/

 

25. Stoksuz E Ticaret İle Para Kazanmak

DropShipping olarak da bilinen stoksuz e ticaret, fiziki bir dükkan bulundurmadan ve ürün tedarik etmeden satış yapmak anlamına gelmektedir. Belirli bir ürünü en ucuz yerden toptan alıp belli bir komisyonla satmak demektir. Maliyeti ne kadar az tutarsanız bir o kadar çok kar edersiniz. (en çok kullanılan yöntemlerden biri aliexpress’ten alınan ürünleri amazon üzerinden satmaktır.)

Bu işe tek başınıza girecekseniz, takip etmesi açısından en iyi yöntem tek bir ürüne odaklanmanızdır. Bu şekilde satışlarınıza, uğraşlarınıza göre değişkenlik gösterse de 500-1000 TL ek kazanç sağlayabilirsiniz.

 

26. Editör Olarak Para Kazanmak

Yukarıda anlattığımız web sitesi açarak para kazanma ve makale yazarak para kazanmaya benzer bir yöntem de editörlük yaparak internetten para kazanmaktır.

Yukarılarda sıklıkla bahsettiğimiz “wmaraci.com ve r10.net” gibi webmaster forumlarının ilgili bölümlerinden web sitesine editör arayan birilerini bularak internetten ek gelir sağlayabilirsiniz. Ayda belli bir kelimede içerik ekleyerek, içeriklere görseller bularak bu hizmeti sunabilirsiniz. 3 farklı sektörden 2 farklı kişiyle çalışsanız ve ayda ortalama 200’er liraya anlaşsanız her ay 600 TL gibi bir tutarı internetten ek gelir olarak kazanabilirsiniz.

 

27. Twitch Yayınlarıyla İnternetten Para Kazanmak

İnternette oyun oynayarak para kazanmak ya da yayın yaparak kazanç sağlama imkanı sunan Twitch sitesine kayıt olarak canlı bir yayında oyun oynayarak performansınız sayesinde para kazanabilirsiniz.

Tabi bu alana yönelmeden önce, kendi performansınız kadar bilgisayar, mikrofon, kamera, klavye, Mouse ve hatta Mouse pad performansınızın da iyi olmalıdır.

Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır?

2 şekilde para kazanabilirsiniz. Tabii ki buradan kazanacağınız popülerlikle diğer kazanç yöntemlerini destekleyebilirsiniz.

Twitch Bağışlarıyla Para Kazanmak

Yaptığınız yayınlar ve oynadığınız oyunlar esnasında sizi izleyenlerin yaptığı bağışlarla para kazanabilirsiniz. Dünya çapındaki yapılan bağışlara göre ülkemizden yapılan bağışlar karşılaştırıldığında belirgin bir fark olsa da bu yöntemle para kazanabilirsiniz. Bağışların artmasını istiyorsanız, izleyicilere iyi performanslar sergileyin ve onların eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayın.

Twitch Ortaklığı İle Para Kazanmak

5000 gibi bir abone sayısına ulaştığınızda twitch’e ortaklık teklifinde bulunuyorsunuz ve onayın alınması halinde para kazanmaya başlıyorsunuz. Ortaklık sayesinde kanalınıza gelen her abone 4 dolar karşılığında abone oluyor ve twitch size 1.2 ile 1,5 aralığında bir ödeme yapıyor.

Kayıt Bağlantısı: https://www.twitch.tv/

28. İnternetten Dil Öğreterek Para Kazanmak

Hakim olduğunuz bir yabancı dil sayesinde internet üzerinden ders vererek para kazanabilirsiniz. Forum sitelerinden, sosyal medyadan kendinize öğrenci bulacağınız gibi bu alanda hizmet veren platformlar sayesinde de dil öğreterek para kazanabilirsiniz.

Bunlardan başarılı bir örneği sizinle paylaşalım; iTalki. iTalki dil öğretimi konusunda dünyanın en büyük platformlarından biridir. Milyonlarca öğrencinin 10binlerce öğretmen tarafından birebir ders aldığı iTalki’ye kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. Üye olup profilinizi düzenleyin ve öğrencilerin sizi seçmesini bekleyin…

https://www.italki.com/signup

Ücretiniz kendiniz belirlediğiniz dersleri bilgisayar karşısında mikrofon ve kamera ile verebilirsiniz.

 

29. E Ticaret Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Daha önce instagram gibi sosyal medya’dan ürün satışı yapma işinde olduğu gibi kendiniz yaptığınız bir ürünü e ticaret siteleri üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. Ürünleri satacağınız siteleri aşağıya ekledik.

Sadece oluşturduğunuz ürünleri değil, ilgi alanınız olan bir sektörde alım satım yaparak da para kazanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı olur reklamlarınızı yerinde yaparsanız internetten bir şeyler satarak para kazanabilirsiniz.

Gittigidiyor, n11, Sahibinden, Amazon, eBay ya da Etsy gibi e ticaret isteleri üzerinden satış yapmak için bu sitelere üye olabilirsiniz. Satışları arttırmak için ise ücretli olarak mağazalar oluşturabilirsiniz. Bazı mağazalar satış başına komisyon alırken bazıları ise online mağaza satarak satışınızı gerçekleştirmektedir.

E Ticarette Satışları Arttırmak için Neler Yapılmalı

Yukarıdaki e ticaret sitelerinden yapacağınız satışları arttırmak için öncelikle düzgün bir profil oluşturmalı, insanlara güven vermelisiniz. Satış sonrası müşteri memnuniyeti de kullanıcı yorumlarını etkileyeceğinden işinizi düzgün yapmanız size yeni müşteriler kazandıracaktır. Kapıda ödeme seçeneği gibi kolaylıklar da müşteri güveni kazanmakta etkili bir yöntemdir. Bunlara ek olarak site içerisinde ürünleri eklerken güzel görseller, açıklayıcı ve ilgi çekici bir anlatımla satışlarınızı arttırabilirsiniz. Son olarak da, zaman zaman site içerisindeki reklamlara da bütçe ayırıp, size para kazandıracak ilanlarınızı öner çıkarmalısınız. Bu konu çok geniş bir konudur ama bunlara dikkat etmeniz başlangıç için uygundur ve geliştirilmesi gerekmektedir.

Aşağıda vereceğimiz yöntemler “30 – 31 – 32 – 33 – 34” çevremizce yapılmadığından ve güvenilir olmayan bir platform olmaması açısından örnek veremiyoruz. İlginizi çeken bir alan bulmanız açısından hatırlatmak amaçlı konumuza ekleyelim.

30. Sesli Kitap İle İnternetten Para Kazanmak

İnternetten kitap yazıp satabileceğiniz gibi, okuduğunuz kitapları ses cihazlarıyla kaydedip, sesli kitap olarak da satabilirsiniz. Bu alanda güvenlilir bir alan keşfetmedik ama kendi satışınızı araştırmalar sonucu bulacağınız platformlarda gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken en husus telif konusudur. Telif konularına dikkat etmelisiniz.

31. Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak

Son zamanların popüler ve ilgi çeken bir kazanç yöntemi de fotoğraf satarak para kazanmaktır. Bununla ilgili de bir platform önermek istemiyoruz ama gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, bu hobinizle de para kazanabilirsiniz.

32. Drone İle İnternetten Para Kazanmak

Yine son yılların popüler cihazlarından “drone”ler aracılığıyla çekeceğiniz videolar gelire çevirebilirsiniz. Örneğin bir fotoğraf stüdyonuz varsa mutlaka drone ile ilgili çekimlere de yönelmeli, bu alanda da hizmet verdiğinizi bir şekilde insanlara duyurmalısınız.

33. Kripto Paralarla İnternetten Para Kazanma

Birçok kişi tarafından “coin kazımı işlemleri” çokça denendi ve paralar kazanıldı ama şimdilerde popülerliğini yitirdi. Bu alanda bilginiz olmasa bile tıpkı bir borsa ya da altın alıp satmak gibi, ilerisinin olabileceği ve yükselebileceğini düşündüğünüz litecoin gibi bir alt coin’e ya da bitcoin’e yatırım yapabilirsiniz. Bu yöntem hakkında da detay vermiyoruz, riskli olabilir.

34. Link Kısaltarak İnternetten Para Kazanmak

Link kısaltma hizmeti veren internet sitelerine kayıt olarak sosyal medya ya da herhangi bir web sitesinde paylaşacağınız kısaltılmış bağlantılar sayesinde para kazanmanız mümkündür. Geçmiş yıllarda çokça tercih edilen bu yöntemler yeni para kazanma yöntemlerinin çıkmasıyla birlikte şimdilerde pek kullanılmamaktadır.

Link kısaltma hizmeti veren siteler, yönlenen ilk bağlantıdaki reklamlar sayesinde para kazanmakta, size ise gösterim başına para vermektedir. Yayacağınız linkler çok fazla kişiye yayılmayacaksa bu işle çok zaman kaybetmeyip diğer yöntemlere yönelin. Çünkü bu işi yapan çoğu insan emeklerinin karşılığını bulamamaktan şikayetçi olmakta.

35. İnternetten Para Kazanmada Adwords Kullanımı

İçeriğimizin sonuna gelirken bir konuya değinmemizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Google’nin reklam ağının yayıncı tarafı olduğu gibi yayınlayan tarafı da mevcuttur. İnterneti, gelirlerinizi arttırmada kullanacağınız oldukça mantıklı bir yöntemdir.

Google ads (adwords) ile yapacağınız reklam çalışmaları sayesinde, e ticaret yapıyorsanız ya da bir firmanız varsa yeni bir müşteri bulmanız için mutlaka ara sıra reklam vermelisiniz.

Bir anahtarcı olduğunuzu düşünelim; çilingirlik hizmeti veriyorsanız haftada vereceğiniz 200 TL ile ortalama 100 kişinin arayabileceğini hesaplarsak, 10 kişiyle anlaşsanız; 500 TL kazanç sağlamış, 200 lirasını adwords maliyeti + 50 TL yakıt maliyetini düşüp 250 TL net kar elde edebilirsiniz. İnternet sayesinde  ayda 800 TL yatırıp, 1000 TL para kazanabilirsiniz.

Bunun yanında, sektörünüz ne olursa olsun, imaj yaratmak ve yeni müşteriler kazanmak için kuaför bile olsanız ara sıra mutlaka adwords’e bütçe ayırın. Olumlu geri dönüşler alacaksınız.

Günlük tıklama maliyetlerinin anlık olarak değiştiğini özellikle belirtmek isteriz.

Kayıt Bağlantısı: https://adwords.google.com

Konumuzu bitirirken son bir toparlama yapalım. Yaptığınız iş ne olursa olsun boş vakitlerinizi değerlendirmek ve bunun karşılığında para kazanmak için yukarıdaki 1 ya da birden fazla yöntemle mutlaka ilgilenin.

“Kervan yolda düzülür.” mantığıyla hareket ederek, işin içine girerseniz başta kumbara gibi küçük kazançlar, uzmanlık kazandıkça da hatrı sayılır tutarlar kazanabilirsiniz.

Tüm yöntemleri nasıl geliştireceğiniz düşünerek birden fazla alana yönelerek, sosyal medya ile de bu alanları destekleyerek bu işi güçlendirebilir, hali hazırdaki işinizi büyütmek için interneti kullanabilirsiniz. Telif hakları ve ihlallere dikkat etmenizi ve özenmenizi özellikle öneriyoruz.

İşe ilk başlarken, işi öğrenmeye odaklanın, biraz ilerleyince 1-2 fatura ödeme tutarına yaklaşacak, zamanla da güzel bir ek gelir sağlayabilirsiniz. Tutar arttıktan sonra yaptığı asıl işi bırakıp uzmanlaştığı alana yönelen ve evini bu şekilde geçindiren çokça örnek mevcuttur.

Siz de bahsettiğimiz alanlara ya da onlardan yola çıkarak, kendiniz oluşturup geliştireceğiniz yöntemlerle internetten ek kazanç sağlayabilirsiniz. Başlayacak bir bütçeniz yoksa makale yazarak para kazanma ya da sosyal medya hesaplarına yönelip takipçi arttırma ile başlayabilirsiniz.

Umarım birilerine faydalı olmuştur, içeriğimizi paylaşmayı unutmayınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz