İnstagramdan Olay Karar: Artık Beğeni Sayısı Yok!

0
3116

Günümüz çağının en gözde uygulaması olan instagram son yapmış olduğu haber ile gündeme bomba gibi düşmeyi başarmıştır. Özellikle de beğeni satın alarak kendisini en ön plan çıkarmak isteyenlere şok ve bir o kadar da üzücü bir haber. İşte ınstagram’dan olay karar beğenilen görüntü sayısı artık görünmeyecek.

Beğeni Sayısını Kimse Göremeyecek!

Kişilerin yapmış olduğu fotoğraf ya da video paylaşımlarının altında beğenilen kişilerin sayısı yeni güncelleme ile birlikte yazmaktaydı. Fakat yeni getirilen uygulama ile bütün bu özellikler değişti ve artık beğenilen kişi sayısının fotoğrafın altında çıkması gibi bir durum söz konusu olmaz hale geldi. Bu sayı yerine A kişisi ya da X kişisi fotoğrafını beğendi gibi yazılar gündeme geldi. Böylelikle beğenilen sayı kalktı ve bunun yerine beğenen kişilerin isimleri ortalıkta dolaşmaya başladı. Her ne kadar takipçiler için bu durum hem can sıkıcı hemde meraklandırıcı bir durum haline gelse de, paylaşan kişi yani takip edilen kişi için durum ise değişmez bir halde yer almaktadır. Yani fotoğrafı paylaşan kişi toplamda kaç beğeni aldığını eskisi gibi görebilme hakkına sahiptir.

Gerçek Olan Beğeniler Göz Önüne Alınacak

Aslında Instagram yapmış olduğu bu yeni özellikle ile beraber kullanıcılara bir mesaj vermek istemektedir. Bu mesajda ise, kişiler arasında kaç beğeni olduğuna dair oluşan rahatsız edici refleksin artık ortadan kalkmasını sağlamaktır. Böylelikle sırf beğeni sayısı artsın diye paylaşım yapmaktan insanları uzak tutmakta ve sadece gerçek anlamda bir beğeni oluşturmayı esas kılmaktadır. Böylelikle gerçek paylaşımlar ile birlikte gündeme gelen üretken bir toplum olmak uygulamanın yeni amacı haline gelmiştir.

Beğeni Sayısını Sadece Kullanıcının Kendisi Görebilecek

Takipçilerin beğeni içinde değil de gerçek bir şey için çaba göstermesini amaçlayan instagram, bu sebepten yola çıkarak kullanıcının sadece beğeni sayısını kendisini görmeyi sağladı. Yani hem kıskançlık ortadan kalkacak hem de rekabet yok olacak! Artık kişileri sahte gösteren unsurlar ortadan kalkacak, kişiler rakip değil sadece dost haline gelecek. Orijinallik ön plana çıkacak popülerlik ortadan kalkacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz