Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları

0
695

Instagram kişisel olarak sosyal paylaşım sitesi olarak görülse de birçok insan ticaret amacıyla da kullanmaktadır. Ticaret amacıyla kullanan kişiler ve şahsi hesabı olan kişilerinde en büyük beklentisi takipçi sayısını yükselmektir. Instagram üyeliği oldukça kısa süren bir üyelik sözleşmesiyle gerçekleşmektedir. Insatgram’ın yapısına bakıldığında ürün ve şirketini tanıtmanızda kullanılabilecek yollar arasında en ön planda olandır. Ürün ve hizmetlerinizi fotoğraf sayesinde duyurabileceğinize inanıyorsanız hemen bir hesap açmanız gerekmektedir.

Takipçi sayınızın artması için birçok insan ile tanışıyor olmanız gerekmektedir. Normal hayatta kendinizi tanıtmak için etkinlikler ve toplantılar düzenleyebilir ve gelen insanlarla tanışma fırsatına erişebilirsiniz. Instagram’da da bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Birçok insanı takip ederek paylaşımlarını beğenerek, onlara yorumlar yaparak tanışabilme imkânınız oldukça kolaydır. Bu sayede birçok insana kısa sürede ulaşabilir ve takip ettiğiniz kişilerde yer alan kişilere de kendinizi rahatlıkla tanıtabilirsiniz. Bu kişilerin sizi tanıyıp takipçi sayınıza yardımcı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Eğer ki bir şirket sahibi iseniz, çalışma ortamınızın ve çalışanlarınızın resimlerini paylaşmanızda sizin takipçi sayınızın yükselmesine yardımcı olabilmektedir. Birçok ünlü firma Instagram hesabından her gün bu görüntüleri paylaşmakta ve insanlara çalıştıkları ortamları göstermektedirler.

Bu paylaşımı yaparken günlük koşuşturmayı ve etkinliklerinizi paylaşım sırasında çalışanlarla bunu paylaşın ki gülümseyen bir çalışanın insanlara etkisi oldukça olumlu olarak ilerleyeceğinden dolayı kolaylıkla size ekleyecek ve takibe alacaklardır. Bu şekilde şirketiniz insanlar üzerinde pozitif imajla ilerleyecektir. Her zaman mutlu fotoğraf paylaşımları insanların etkisini çekmektedir.

Paylaştıklarınız Sadece Size Özel Olsun

Yapacağınız ürün ve kişisel paylaşımlarınızın başka bir yerde yayınlanmaması sizin yararınıza olacaktır. Resimleri başka yerlerden bulmak yerine kendi ürünlerinizin paylaşımını yapın. Bu sayede daha çok insanın dikkatini çekebilirsiniz. Başka yerde bulamayacakları ürünler sizi eklemeleri birazda zorunlu hal alması gerekmektedir. Etkinlikler düzenleyerek insanların sizi kendi sayfalarında paylaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte daha çok kişiye ulaşmış olursunuz. Örneğin; yeni aksesuar paylaşımlarıyla sadece takipçilerinize yönelik görseller paylaşabilirsiniz. Bu insanları cezbeden bir yaklaşımdır.

Bazı kişiler ya da sayfalar grafikler ve karikatürler paylaşarak takipçilerin dikkatini çekebilmektedir. Eğer sayfa imajınız uygunsa daha fazla takipçiniz olacağı anlamını taşımaktadır.

Kolaj Oluşturumu ve Hashtag Oluşturma

Instagram’da kolay oluşma durumunuz bulunmamaktadır. Fakat birçok kolaj programı sayesinde kolajınızı oluşturup paylaşabilirsiniz. Dikkat çekici görseller sayesinde birçok insanın ilgisini rahatlıkla çekebilirsiniz. Farklı resimleri kolaj alırken birbiriyle bağımlı olan resimleri yan yana koymaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu paylaşımlarda fotoğrafınızın görüntü kalitesinin de iyi olması sizin yaranıza olacaktır.

Başka bir sosyal paylaşım sitesinde Hashtag kullanıyor iseniz, bunu Instagram’da da kullanabilirsiniz. Böylelikle sizi başka bir sosyal paylaşım sitesinden takip edenler otomatik olarak Instagram’dan da takip etmiş olacaktır. Paylaştığınız tüm fotoğraflara bu Hashtag’leri eklemeyi unutmamanızı öneririz. Popüler olan ama sizinle pekte alakalı olmayan Hashtag’leri kullanmanız sizin sayfanızın amatör olduğunu gösterecektir. Bu sizin markanıza da zarar verebilmektedir. Bunun size hiç faydasının olmamasını bir yana bırakın, sizin imajınızı düşürecek bir uygulama olacaktır.

Instagram Hesabınızın Tanıtımı

Instagram hesabınızı Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanız ile birlikte daha çok takipçinin size ulaşmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca yaptığınız Intagram hesabındaki paylaşımları diğer sosyal paylaşım sitelerinde de sürekli olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram profilinizin güncel olması yüklediğiniz fotoğraf kadar önem taşıdığını bilmeni gerekmektedir. 150 karakterden oluşan profil yazınızın sizi tanıtmasına oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Bu yazıda sizin kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, nelerden hoşlandığınız ve ilgilendiğiniz alanları içermelidir. Bu sayede insanlar sizi daha iyi tanıyabilir ve anlayabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz