İnstagramda Takip Ettiklerim Çoğalıyor (Uygulama Kaldırma)

0
795

İnstagram katılımcıların takip etme ve edilme ilişkisine dayalı sosyal ağlardan biridir. Ne Kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok instagramda beğeni toplarsınız. Bazı programlar sayesinde profilinizi kimin gördüğünü sizleri kimlerin takibi bıraktığını da anlayabilirsiniz. Ancak bu durumun bir de dezavantajı vardır. O da bu kişilerin sizin instagram hesabınızda istedikleri gibi kullanabilecekleridir. Bu kişiler sizin hesabınızdan mesaj atımından paylaşımına kadar pek çok şeyi yapabilirler.

Takipçilerinizin neler yaptığını öğrenmek için katıldığınız bu programlar size pahalıya mal olabilir. Bu açıdan bu tip uygulamalara katılırken bir kez daha düşünmeniz yerinde olacaktır. Takipçi sayınızı arttırmak için daha farklı yollar deneyebilirsiniz.

Bu Uygulamaları Kaldırın

İnstagram hesabınızda yetkili olmayan kişilerin erişimini engellemek için yapabileceklerinizi size anlatmaya çalışacağız. Bunun için pratik bir yöntem olarak ilk olarak aşağıdaki linke giriş yapmalınız.

https://instagram.com

Bu hesaba giriş yaptıktan sonra alttaki linke tıklayıp giriş yapın.

https://instagram.com/accounts/manage-access

Alttaki gibi bir yazı çıktığında diğer yönteme giriş yapmalısınız.

Uygulamalardan hiçbirinin girişini istagram hesabına erişmesine izin vermedin.

Karşınıza bir sayfa çıkacak. Çıkan sayfada sağ bölümde erişimi iptal et yazmaktadır. Orada evet ve hayır diye iki seçenek yer almaktadır. Eveti seçerek girmiş olduğumuz uygulamaları iptal edebiliyoruz. Aynı şekilde buna benzer başka uygulamalara girdiysek onları iptal ettirmek için de aynı yöntemi uygulayabiliriz.

Hiçbir Uygulamanın instagram hesabına erişmesine izin vermedin. Yazı çıkana kadar bu yöntemleri uyguluyoruz.

Bu tip uygulamaları iptal ederek yetkisiz kişilerin hesabınıza izinsiz girişini ve hesabınızda diledikleri gibi hüküm sürmesini engellemiş olursunuz. Bırakın takipçi sayınızda biraz düşü olsun. Karşılığında bu bedeli ödemeye değmez.

Bu gibi uygulamalar bu işten para kazanan kişilerin sadece işine yaramaktadır. Bu açıdan takipçi sayınızı biraz arttırmak için bu tip uygulamalara izin vermeyin.

Bir de dikkat etmeniz gereken nokta uygulamaları kaldırdıktan sonra kesinle şifrenizi değiştirin. Altını çizerek bir kez daha şifrenizin değiştirmek gerektiğinizi hatırlatalım.

Özet olarak;

Uygulamaları ortadan kaldırın.

Mevcut şifrenizi yenileyin.

Bu uygulamaları kaldırdığınızda takip ettiklerinizi silmeniz gerekecek.

Buna rağmen takip ettiğiniz kişilerde sayı değişmiyorsa bir süre bekleyin zamanla değişecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz