Instagram’da Keşfet ve Hikayelerde Erişim Sorunları

0
271

Son zamanlarda Instagram’ın yavaş olması kullanıcıların dikkatini çekti. Mobil cihazlar ya da bilgisayarla Instagram’a girmeye çalışan kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaştı. İnternetten kaynaklandığı zannedilen bu sorunlar aslında Instagram’ın kendisinden kaynaklanıyor. Son bir kaç gündür Instagram’a giren herkes hikayeleri görüntülemekte ya da keşfet sekmesine bastıklarında bazı sorunlar yaşıyor. Hikaye kısmı ya çok geç açılıyor ya da hiç açılmıyor. Keşfet sekmesine ulaşmak da dakikalar sürüyor. Bu sorun en çok Batı Avrupa, Türkiye, ABD’nin bazı bölgeleri ve Malezya’da yaşanıyor. Asya ülkelerinden bazılarında da bu sorunla karşılaşan kullanıcılar bulunuyor.

Instagram'da Keşfet ve Hikayelerde Erişim Sorunları
Instagram’da Keşfet ve Hikayelerde Erişim Sorunları

Sorunun Kaynağına Dair Henüz Bir Açıklama Yapılmadı

Son bir kaç gün içinde Instagram’a erişmek isteyen çoğu kullanıcı çok sayıda hatayla karşılaştı. Hikayelere girmek isteyen kullanıcılar tarafından yapılan araştırmalarda dün saat 10.44 itibariyle 4407 hata bildirimi kayıtlara geçti. Üstelik sorunla ilgili ne Instagram’ın kendi sayfasında ne de diğer sosyal medya kanallarında herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Kullanıcılar bu durumun ne kadar devam edeceğini merak ederken Instagram’ın hiç bir açıklama yapmaması da dikkat çekiyor. Sorunun en kadar süre daha devam edeceğini ise henüz kimse bilmiyor.

Ama kullanıcılar bugün de Instagram’a girmeye çalışırken aynı sorunla karşılaşmaya devam ediyor. Bugün de Instagram’a girmek ya çok zor ya da çok yavaş bir şekilde devam ediyor. Instagram’ın herhangi bir resmi sayfasında ve diğer sayfalarında halen bir açıklama yapılmadı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz