Instagram’da Karşı Taraftan Mesaj Nasıl Silinir? İşte Gönderilen Mesajı Silme, Geri çekme

0
2818

Instagram üzerinden gönderilen özel mesajlar, yapılan hatalar ya da pişmanlıklar sonucunda karşı taraf görmeden silinmek istenmektedir. Bu içeriğimizde de instagram dm’den mesaj silme konusuna ya da daha açık anlatımla instagram’da karşı taraftan mesaj nasıl silinir konusuna değineceğiz.

Popüler sosyal medya ve görsel paylaşım uygulaması instagram, kullanıcılarına yönelik yenilikler getirmeye devam ediyor. 2018 yılında getirdiği yenilik sayesinde anlık mesajlaşma konusunda da gelişmesini sürdürmektedir. Özel mesajları konu alan en önemli gelişmesi ise gönderilen direkt mesajları karşı taraftan silme, yine diğer bir deyişle karşı taraf görmeden mesajı silme imkanı sunmasıdır.

Bu özellik birçoğumuza whatsapp’ın mesaj silme özelliğinden tanıdık geliyor. Whatsapp uygulamasında karşı taraf görsün ya da görmesin 7 dakika içerisinde gönderilen mesajınızı silebilmektesiniz. Instagram mesajı silme konusunda süre ise karşı taraf görene kadardır diyebiliriz. Gönderilen instagram mesajını iptal etme ya da silmek için içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Instagram üzerinden mesajlaşma “direct mesaj” olarak tanımlanmakta, mesajlar karşıdaki kişi ile sizin aranızda özel olarak gerçekleşmektedir. Bu mesaj kutularından ister ileti, ister fotoğraf, isterseniz de video paylaşabilmektesiniz. Karşı tarafa gönderdiğiniz bir mesajı her ne sebeple olursa olsun silmek isteyebileceğinizi düşünerek böyle bir yenilik getirildi. Örneğin A kişisine göndereceğiniz bir gönderiyi B kişisine gönderme hatasına düşerseniz, karşı taraf görmeden o mesajı iptal edebilirsiniz.

 

Instagram’da Karşı Taraftan Mesaj Nasıl Silinir?

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

Instagram’ın sohbet bölümüne giriş yapın.

Daha sonra silme işlemini gerçekleştireceğiniz konuşmaya geçin.

Silmek istediğiniz gönderinin üzerine dokunun.

Dokunduktan sonra beliren “Gönderiyi İptal Et”e dokunun.

Bu işlem sonucunda gönderdiğiniz mesaj karşı taraftan da silinmiş olacaktır.

Karşı tarafın bu mesajı görmemesini istiyorsanız acele etmelisiniz. Siz silene kadar görünür olacaktır ama karşı taraf görmeden iptal ederseniz görünmeyecektir. Silme işleminden önce gördüyse yapacak bir şey yoktur.

 

Instagram’da Mesaj Silme Hakkında Merak Edilenler

– Instagram’da Silinen Mesaja Ne Olur?

Sildiğiniz bir mesaj kalıcı olarak silinir.

– Instagram’da Silinen Mesajı Geri Getirme

Geri getirmeniz mümkün değildir, tekrardan aynı şeyi yazmanız ya da göndermeniz gerekir.

– Android’de DM Nasıl Silinir? – DM Temizleme

Mesaj kutunuza girdikten sonra ilgili mesaj penceresine giriş yapmadan üzerine basılı tutun ve sil’e dokunun. Sildiğiniz mesaj gelen kutunuzda görünmez. Karşı tarafta bulunmaya devam eder, bu işlem karşı taraftan mesaj silme işlemi değildir.

– İOS’ta DM Nasıl Silinir? – Dm Temizleme

Mesaj kutunuza girdikten sonra silmek istediğiniz mesaj penceresinin üzerinde parmağınızı sola doğru kaydırın. Bu işlemde de mesaj sadece sizin kutunuzdan silinmekte, karşı tarafta bulunmaya devam etmektedir. Yani sadece mesaj kutunuzu boşaltmaya yönelik bir yöntemdir.

– Instagram’da Toplu Mesaj Silme

Instagram’daki gelen kutunuzda bulunan mesajları pencerelerden toplu silmek için yukarıdaki işlemi uygulayabilirsiniz. Tüm mesajları silmek için ise aracı uygulamalar kullanmanız gerekmektedir. Şifrelerinizi bu tarz uygulamalarla paylaşmanızı önermiyoruz bu yüzden pencereleri tek tek silmenizi öneriyoruz.

Kısaca toparlayacak olursak, dm attığınız kişi mesajınızı henüz okumamışsa konu ortalarında bahsettiğimiz gibi karşı taraftan silinen mesajı görebilme imkanı yoktur. Bu konuda unutmamanız gereken husus, siz silmeden önce karşı tarafın okuma ihtimalidir.

Adına ister instagram’da karşı taraftan mesaj silme isterseniz de instagram’da gönderilen mesajı iptal etme deyin işlem hepsinde yukarıda anlattığımız gibi yapılır, aynıdır.

İlgili konumuzun sonuna geldik. Anlatımımız işinize yaradıysa arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz