Instagram, yüksek profilli etkileyiciler üzerinde çalışıyor

0
424

Özel Instagram kullanıcıları Instagram’ın özel bir biçimi olabilir.

The Hollywood Reporter’a göre Instagram’in yüksek profilli kullanıcılar için “içerik oluşturucu hesaplarını” test ettiği bildiriliyor .

Sosyal medya platformu, yüksek takipçileri sayesinde büyük bir izleyici kitlesine ulaşabilen sözde “etkileyicileri” ile dolu. Bu nedenle, markalar genellikle eğilimleri başlatmak veya reklam satmak için etkileyicilere yöneliyor .

Artık şirketin, rollerini daha kolay hale getirmek için onlara araçlar vermeyi düşündüğü bildiriliyor. Instagram bir ürün müdürü olan Ashley Yuki, yaratıcıların “topluluğumuzun önemli bir parçası” olduğu Hollywood Reporter’a anlattı. “Biz, Instagram’ın, hayran kitleleri oluşturmak ve [yaratıcıların] kişisel markalarını inşa etmek için en iyi yer ve en kolay yer olmasını sağlamak istiyoruz” diye ekliyor. 

İçerik oluşturucu hesaplarının, içerik oluşturuculara haftalık olarak ve takipçi sayısındaki değişikliklerle ilgili günlük veriler sunacağı bildirildi. Raporda, yeni içeriklerinin yeniden doldurulmasını da sağlayacaklar, böylece takipçilerin artması veya azalmasına neden olabilecekleri görülebilir.

Instagram aynı zamanda, içerik oluşturucuların okunmamış, okunan ve işaretlenen iletileri filtrelemelerine ve bekleyen bekleyen istekleri filtrelemelerine olanak tanıyan ve böylece önemli bir şeyi kaçırmamaları için sıralama araçlarını test ettiği bildiriliyor.

Instagram şu anda şirketler kendilerini platformda temsil etmek için İşletme Hesapları sunuyor . Raporda, yüksek profilli etkileyicilerin ihtiyaçları için işletme hesaplarına yöneldikleri iddia ediliyor, ancak içerik oluşturucu hesaplarının daha özel bir deneyim olması gerekiyor.

Instagram, yorum isteğini hemen yanıtlamadı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz