Instagram yakında kullanıcıların kendi verilerinin bir kopyasını indirmesine izin verecek

0
357

Instagram, Facebook’un bilgi aracının nasıl çalıştığına benzer şekilde, kullanıcıların platformda paylaştıkları her şeyin bir kopyasını indirmelerini sağlayacak kendi veri taşınabilirlik aracını oluşturuyor. Platform, haberleri TechCrunch’a doğruladı .

Araç, Instagram kullanıcılarının kendi verilerinin platformda ne kadar olduğunu izlemesine yardımcı olabilir. Ayrıca, Instagram sahibi olan Facebook’un, tüm verilerin taşınabilir olmasını gerektiren , gelecek Avrupa veri gizliliği kuralı olan Genel Veri Koruma Yönetmeliğine (GDPR) uymasına yardımcı olacak. Kural ayrıca şirketlerin kullanıcı talebi üzerine verileri silmesini gerektirecektir. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bugün ifadesinde teyit şirket Avrupa’da ve henüz zorunlu değildir ABD’deki GDPR uygun olur Kongresi’nde Evi Enerji ve Ticaret Komitesi.

Instagram The Verge’a yaptığı bir yorumda şunları söyledi : “Yeni bir veri taşınabilirliği aracı oluşturuyoruz. Yakında, fotoğraflarınız, videolarınız ve iletileriniz dahil olmak üzere Instagram’da paylaştığınız şeyin bir kopyasını indirebileceksiniz. ”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz